banner851

banner955

“BELEDİYE BİZİ KANDIRIYOR MU?”

Şehrin içme suyunun tedarik eden regülatörün sel sularına dayanamayarak uçması üzerine şehre su verilemiyordu. Vatandaşlar, saatlerce süren yoğun çalışmalar neticesinde Merkez’de az da olsa akan suyun, kalıcı konutlara hiç ulaşmadığı yönünde yoğun şikayette bulunuyor.

Gündem 03.07.2022, 20:50 03.07.2022, 22:41
8095
“BELEDİYE BİZİ KANDIRIYOR MU?”
banner986

Geçtiğimiz günlerde Düzce’de meydana gelen sel felaketinin taşırdığı Uğur Suyunda bulunan ve sel sularına dayanamayarak infilak eden içme suyu regülatörünün tadilatı halen tamamlanamadı.

Yetkililer her ne kadar “aylar sürecek çalışmayı 2 güne sığdırdık ve şehre su akışını sağladık” açıklamasını yapsa da 6 gündür evlerine bir damla su girmeyen vatandaşlar “ya biz Düzce’de yaşamıyoruz ya da belediye bizi kandırıyor” tepkisinde bulundu.

“Yatalak hastamız var, temizlik yapamıyoruz, yemek yapamıyoruz”

Kalıcı Konutlar 14. Bölgede yaşayan bir vatandaş Haber Merkezimizi arayarak yaşadığı mağduriyeti dile getirdi. Evimde yatalak hastam var günlük temizlik ve yemeğini yapmak zorundayım diyen vatandaş şu ifadelere yer verdi; “kesildiği gün yarın öğlene kadar dediler, sonra gece oldu… Derken ertesi geceye sarktı ve 3. Günün sonunda şehre suyun verildiğine dair haberler yapıldı. Biz de inandık ve önlem almadık. Gece su gelmedi. Çok mağdur olduk. 6 gündür evimize bir damla su verilmedi, sizler ise sular Belediye açıkladı, sular geldi diye haber yapıyorsunuz. Bize doğrusunu söylesinler ki biz de ona göre önlemimizi alalım.”

“Yaşlıyım, Belediyeyi arıyorum muhatap bulamıyorum”

Yine 14. Bölgeden başka bir vatandaş yaşlı ve hasta olduğunu, suya ulaşmakta sorun yaşadığını ifade ederek şunları söyledi; “ben 65 yaşındayım. 6 gündür evimizde sular akmıyor. Yemek yapamıyoruz, banyo yapamıyoruz, çamaşırlarımızı yıkayamıyoruz. Belediye yetkilileri gece gündüz sular akıyor diyerek yaygara koparıyor. Neden yalan konuşuyorlar, lütfen buraya gelin ve mağduriyetimizi görün…”

DÜZCE BELEDİYESİ: “TANKERLERLE SOKAK SOKAK SU DAĞITIYORUZ”

Bölgeden gelen yoğun şikâyetler üzerine Belediye yetkilileriyle görüşen haber ekibimiz; “başta Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü olmak üzere bütün personellerimiz suların kesildiği ilk andan itibaren canla başla bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için var gücüyle çalışmaktadır. Belediyemize ait su tankerleriyle, suyun ulaşmadığı bölgelere su taşıyoruz vatandaşlarımıza dağıtıyoruz.” Cümlelerine yer verildi.

“2 günde 2 bin 300 ton su taşındı”

Bölgeye dair çalışmaları koordine eden Başkan yardımcısı Hasan Günden ile yapılan görüşmede ise; “Mağduriyet yaşanmaması için ise sadece son iki günde 2 bin 300 ton su dağıtımı gerçekleştirildiğini söyledi.” Öte yandan her hangi bir arızanın bulunmadığını yalnızca depoların boşalmasından ötürü basıncın yetersiz kaldığını kaydeden Günden; “dün gece itibariyle 10 tankerimizle, sürekli olarak kalıcı konutların yüksek kesiminde kalan, basıncın yetmediği alanlardaki su depolarına su takviyesi yapıyoruz.

“ARIZA SÖZ KONUSU DEĞİL, SADECE BASINÇ YETERSİZ”

Yeterli basınç oluşmadığından ötürü alt katlara su geliyor fakat üst katlara gelmiyordu. Hakkaniyetli olması ve herkesin eşit miktarda sudan faydalanabilmesi adına vanaları kapatıp yeterli basıncı sağlamak için sürekli olarak tankerlerimizle su takviyesi yapıyoruz. Allah nasip ederse kalıcı konutların yüksek bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımıza yarın sabah itibariyle suyu ulaştıracağız.”

“VATANDAŞLARIMIZ MÜSTERİH OLSUN”

Yaşanan mağduriyetinin kesinlikle farkında olduklarını ve bir an önce çözüme kavuşması için gece gündüz çalıştıklarını dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden; “vatandaşlarımızdan çok özür dileyerek biraz daha anlayış bekliyoruz. İnşallah kademeli olarak yarın sabaha kadar Kalıcı Konutlarda suyun ulaşmadığı ev kalmayacak” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Çelik

banner844
Yorumlar (42)
Kemal 2 ay önce
Yarın seçim olsa değişen birşey olmaz bura düzce
Aklıselim biri 2 ay önce
Sizi şimdi kandırmadılar, seçimde kandırdılar.Bida seçim olsa bida kandırlar .Sonra bida
Semih B 2 ay önce
Bakanınız halleder bu işleri
8181 2 ay önce
Ben merkezde oturuyom daha benim evimede gelmedi 3. Kattayım sürekli su taşıyorum 4 aylık da bebeğim var
ALLAHDAN DÜZCE BELEDİYESİ 2 ay önce
ALLAHDAN DÜZCE BELEDİYESİ CHP Lİ DEGIL YOKSA Kİ ABD DE KIRMIZI BÜLTENLE ARANIRDIK (KİM YAPTI CHP LİLER)
Yorumcu 2 ay önce
Halkımız CHP ye oy verirsek dinsiz oluruz sandigi sürece daha çok çekeriz bu drumlari
Yorumcu 2 ay önce
Su konusundan hariç kalıcı konutlarda cumartesi günü bindigim ring arabası bilet bastırıp yolcu taşıyordu.ben hayırdır ne bileti dedim basmasanda olur diye cevap verdi diğer yolcularda bize niye bastırdın diye çıkıştı sabahtan beri bastiriyorum dedi
Yorumcu 2 ay önce
153 aradım iki gün önce başka bir konuda şikayet bildirecektim kaynaşlı belediyesi çıktı telefona 153 u oraya baglamislar cevap verememekten olsa gerek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık