banner851

banner614

BELEDİYE BÜNYESİNDE ÖZEL EKİP KURULDU

banner619

Düzce Belediyesi Kentsel Dönüşüm çalışmalarının Düzce'de yeterli seviyeye ulaşması ve risk altındaki yapıların yerine Deprem Yönetmeliğine uygun sağlam binalar inşa edilmesi amacıyla çalışmalarını hızlandırdığını duyurdu. Bu kapsamda Düzce'de risk altındaki alanların dönüştürülmesi amacıyla Emlak ve İstimlak Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip kuruldu.

banner846
Gündem 04.02.2020, 16:03
2342
BELEDİYE BÜNYESİNDE ÖZEL EKİP KURULDU
banner844
Düzce Belediyesi deprem bölgesi olan Düzce'de yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmalarını çözüm odaklı ve hızlı tamamlanacak hale getirmek amacıyla yeni girişimler başlattığını bildirdi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip kuruldu
Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası da il genelinde Deprem Yönetmeliğine uygun yapılaşmanın yaygınlaşması ve risk altındaki alanların da dönüştürülmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip kuruldu.Düzce'de risk teşkil eden alanlar belirlenecek
Kentsel dönüşüme alınacak alanların belirlenmesi amacıyla yapılacak tespit çalışması hakkında yazılı bir açıklama yapan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü yazısında şu ifadelere yer verdi: "Kentsel dönüşüm kentleri daha iyi yaşanabilir alanlar haline getirirken alandaki fiziksel, sosyal ve çevresel sorunlara karşı çözüm üretmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda riskli yapıların tespiti yapılarak olası afetlere karşı daha sağlam yapılaşmayı sağlamaktadır. 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkında kanun kapsamında Düzce ilinin bütününde risk teşkil eden alanların belirlenmesi, belirlenen bu alanlara kentsel dönüşüm için öncelik verilmesi, uygulamaya yönelik stratejilerin belirlenmesi ve kentsel dönüşüm yol haritasının çizilmesi amacıyla Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlanması için çalışmalara başlanmıştır. Bu çalışma tamamlandığında Düzce ili bütününde kentsel dönüşüm yapılması gereken yerler tespit edilecek ve gerekçe raporları hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulacaktır. Bakanlığın görüşü çerçevesinde kentsel dönüşüm çalışmaları şekillenecektir."

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yol hairtasını çizecek
Rapor çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çizilecek uygulama yol haritası ile birlikte Düzce il genelinde riskli alanlarda yeniden yapılaşma oluşturularak, deprem yönetmeliğine uygun sağlam binaların inşa edilmesi amaçlanıyor.
Yorumlar (10)
hamza 1 yıl önce
goruntude ki isaretli alan k.donusumde mi acaba ? merkez ve k.mah 2 deprem gormus bircok bina var 5 katli 2 katli eski binalar vatandaslar nasil yaptirsin bunlari ?
CAN.D 1 yıl önce
DÜZCEDE ULASIM BERBART DIGER ILERE ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜS YOLCULUGU AVRUPADA YOK BÖYLE SEYLER VE DÜZCEDE HIC DÜZEN YOK MODERN SEHIR DEYIL HER YER ESKI EVLER ELETIRIK TELERI YERIN ALTINDA DEYIL ALT YAPI SIFIR ÜST YAPIMI YOKKI
CAN.D 1 yıl önce
DÜZCEMIZ BU KONUDA YAYA KALDI ALTYAPI ÜST YAPI SIFIR ELETIRIK TELERI YER ALTINA ALINMASI LAZIM VE ÖMRÜNÜ DOLDURMUS EVLER VE HASARLI EVLER DERHAL YIKILMASI LAZIM DA MERKEZ DE COK BANKALAR CADESI BOYUNCA BAKIN GÖRÜRSÜNÜZ DÜZCE HER YÖNÜYLE YAYA KALMIS COK GEC
Düzce li 1 yıl önce
Burası zaten sanayi bölgesi senelerdir taşımaya çalıştıkları yer asıl yerleşim yerlerine dokundunlar
SATIP GİTMELİ 1 yıl önce
BU KADAR VERGİ HAVASI KİRLİ İKLİMİ SOĞUK VE YAĞIŞLI 50 SENEDİR BURDAYIM İLERLEME YOK ARTIK SATIP GİDECEĞİM BU İKLİMDEN YIKIN GİTSİN ARKAMA BİLE BAKMAM GİDİYORUM
Tarafsız taraf 1 yıl önce
Burnuma rank kokuları geliyor
DÜZCELİ 1 yıl önce
30 SENEDİR KALDIRAMADIĞINIZ ESKİ SANAYİ DE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE
Düzce gerçeği 1 yıl önce
Düzce'de sağlam olmayan binalar tespit edildikten sonra ev sahiplerine yapılması zorunlu kılınmalı yada sattitilmalıdir. Bu şekilde belediye büyük sevap kazanacaktır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur