banner851

banner614

Belediye Daireleri Ne Yapacak?

Metekköyü’nde TOKİ ve Belediye işbirliği ile inşa edilen konutlardan Belediyenin payına ayrılan konutların kaderine imar komisyonu karar verecek.

banner619
Gündem 06.06.2008, 17:29
203
Belediye Daireleri Ne Yapacak?

Metekköyü’nde Toplu Konut İdaresi ve Düzce Belediyesi işbirliği ile inşa edilen konutlardan Belediyenin payına ayrılan konutların kaderine imar komisyonu karar verecek.

 

TOKİ’nin belediyeye toplam 113 daire ayırdığı, bu dairelerden 65 tanesinin arsa sahiplerine verilecek, kalan 48 daire ise belediye tarafından bir  şekilde satılacak.

 

Belediye daireleri satışa çıkarırken üç alternatif üzerinde duruyor. Bunlardan birincisi Meclis üyelerinin evi olmayan yakınlarına kontenjan ile satılması, ikincisi evsiz belediye  çalışanlarına uygun fiyatla satılması, üçüncüsü ise piyasada satılması şeklinde...

 

Belediye Meclisi toplantısında konu ile ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı Mehmet Keleş, dairelerin satılması ile ilgili kimsenin bir kısıtlama koyamayacağını, ancak evi olan kişilere bu konutların satılmasının etik olmayacağını söyledi. 

 

2 artı 1 oda şeklinde inşa edilen sosyal konutlardan olan ve TOKİ’nin  64   Milyon YTL’ye sattığı daireler üstüne bir miktar masraf ilave edilerek satışa çıkarılacak. İmar komisyonu konu üzerinde görüşmelerini sürdürüyor.

 

 

 

 

Yorumlar (0)