banner851

banner614

“BELEDİYE FESİH İŞLEMİNİ 6 AĞUSTOS'TA YAPTI”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, bugün Toplu Ulaşımda hayata geçmesi beklenen E – Kart Sistemi ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından, E – Kent Sistemleri firmasından açıklama geldi. Firma yetkilisi, Düzce Belediyesinin anlaşmayı karşılıksız olarak fesih ettiğini duyurdu.

banner846
Gündem 21.08.2020, 15:01 22.08.2020, 14:37
2445
“BELEDİYE FESİH İŞLEMİNİ 6 AĞUSTOS'TA YAPTI”
banner844

Başkan Özlü, bugün başlayacak olan ulaşımda yeni sistem için E-Kent firmasıyla anlaşma sağlanamadığını ve otobüs ödemelerinde aksaklıklar yaşandığını açıklamıştı. Özlü, firmayla ilgili hukuki süreç başlatıldığını ve Düzce’deki tüm ulaşım kartlarının ücretsiz olarak Kent  Kart firmasına ait kartlarla değiştirileceğini duyurmuştu. Özlü’nün açıklaması üzerine ilgili E-Kent firması bir açıklama yaptı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzce’de kullanılan ulaşım kartlarının üreticisi olan E-Kent Geçiş Sistemleri ve Biletleme Teknolojileri A.Ş. ile yapılan görüşmelerde anlaşmaya varılamadığını açıklamıştı. Anlaşma sağlanamaması üzerine  firma sistemini kapattığından toplu ulaşımda biletleme sisteminde aksaklıklar yaşanmaya başladı. Gelişmeler üzerine Özlü, firmayla ilgili hukuki süreç başlatıldığını duyurdu.

"BELEDİYE FESİH İŞLEMİNİ 6 AĞUSTOS'TA YAPTI"

Konu ile ilgili bir açıklama da E-Kent firmasından geldi. Firma, ulaşım hizmeti sözleşmesinin Düzce Belediyesi tarafından ‘herhangi bir sözleşme ihlali olmamasına rağmen haksız biçimde tek taraflı olarak’ 6 Ağustos 2020 tarihinde feshedildiğini iddia etti.

Vatandaşların yaşadıkları mağduriyetlerde de firmanın sorumluluğu olmadığı ve araçlardaki kart cihazlarının sökülmesi ve sistemin kapatılmasının Düzce Belediyesi’nden 6 Ağustos itibariyle gönderilen bir talep olduğu aktarıldı. Belediyenin, 7 ay önce gerçekleştirilen fesih işleminin ardından dün (20 Eylül 2020) sistem kullanımının 3 Eylül 2020’ye kadar uzatılması istediğini açıklandı.

E- Kent firmasından yapılan açıklama şu şekilde:

 “E-Kent Geçiş Sistemleri ve Biletleme Teknolojileri A.Ş. ile Düzce Belediyesi arasında, 14.01.2010 tarihinden itibaren devam eden “Toplu Taşıma Elektronik Ücret Toplama Sisteminin Kurulması ve İşletilmesi” esasına dayalı ulaşım hizmeti sözleşmesi Düzce Belediyesi tarafından herhangi bir sözleşme ihlali olmamasına rağmen haksız biçimde tek taraflı olarak feshedilmiştir. Sözleşme feshine kadar olan süreçte de tarafımızla bir görüşme yapılmamıştır.

Belediye tarafından tarafımıza 06 Ağustos 2020’de iletilen tebliğde, 20 Ağustos 2020 tarihinde, saat 17.00’a kadar validatörlerin sökülmesi ve sistemin kapatılması talep edilmiştir. Ancak aynı gün (20 Ağustos) saat 15.30’da tekrar tarafımıza ulaşılıp, feshedilen sözleşmeye istinaden vermiş olduğumuz hizmetin 3 Eylül 2020’ye kadar uzatılması istenmiştir.

Hukuki açıdan haksız fesih yapılan bu sözleşmeden dolayı ulaşım hizmeti alamayan vatandaşlarımızın mağduriyetinden kurumumuz sorumlu bulunmamaktadır.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (8)
O 10 ay önce
HİÇOLMASSA OSMANCAYA GELSIN
Ahmet 11 ay önce
Özlü bu şekilde devam ederse elimizde mızrak götümüzde yaprak gezicez. Millet ilerler bunlar geriliyor. 1 adım ileri 2 adım geri atıyorlar. Düzcelinin gururunu haysiyetini ayaklar altına alıyorlar.
Gagaru 11 ay önce
Adamların 2026 ya kadar sözlesmesi var sen tut ihaleyi fesih et sonra e kent suçlu arkadaş bu başkan çok dik gidiyor herkesle ama ödücegi tazminatı bilmiyor sanırımm
İhtiyar düzceli 11 ay önce
Düzce belediyesikadar pasif bir belediye yok TC de
düzceli 11 ay önce
düzce belediyesi insanlarla dalga mı geçiyor 1 gün kalmiş biz feshettik diyor resmen dalga geçiyorlar
Metin 11 ay önce
Millet minibüsleri kaldırıp otobüs alırken biz otobüsü kaldırıp minibüse dönüş yapıyoruz! Bakan vizyonu bu olsa gerek..
Akcakocali 11 ay önce
Belediye hiç bir gerekçe göstermeden 6 agustosta fesih çekiyor. Çuvallayınca da sucu şirkete atıyor
düzce li 11 ay önce
evetttt top şuan belediye başkanında bakalım kim suçlu çıkacak
24°
kapalı