banner851

banner955

BELEDİYE: FİDYE İSTİYORLAR!

Düzce Belediyesi’nden vatandaşlara kritik uyarı… Ülke genelinde yaşanan siber saldırıların Düzce’de de görüldüğüne dikkat çekilen açıklamada, siber saldırıyı gerçekleştirenlerin merak uyandıran mailler göndererek verilerini kopyaladığı internet kullanıcılarından fidye istediği vurgulandı.

Gündem 16.05.2017, 11:46 17.05.2017, 17:15
8727

Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 74 ülkeye yönelik siber saldırı ile ilgili çok önemli bir açıklama geldi. Düzce’de de bazı bilgisayarların maruz kaldığı ortaya çıkan saldırıya karşı Düzce Belediyesi vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

MAİL YOLUYLA FİDYE ALINIYOR
Düzce Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin bir bölümünde yaşanan internet siber saldırılarına yönelik uyarılarda bulunuldu. Türkiye’de ve Düzce’de bazı bölgelerde internet erişiminde aksaklıklar ve yavaşlamalar yaşandığını belirten, Bilgi İşlem Müdürlüğü açıklamasında şunları kaydetti: “Dünya genelinde hızla yayılan fidye yazılımları Düzce’de de görülmektedir. Siber saldırı kapsamı içinde internet kullanıcılarına çekici ve merak uyandıran elektronik mailler gönderilmektedir. Bu mailler açıldığında kullanıcıların tüm verileri kopyalanıp şifrelenmektedir. Ardından verileri geri yüklenmesine karşı fidye istenmektedir. İnternet kullanıcıların tanımadıkları ve güvenmedikleri elektronik mektupları açmamaları gerekmektedir.”

Yorumlar (6)
Çukur Çukur... 6 yıl önce
Yolları yapın yolları , çöpleri toplayın , insana yakışır hizmet verin siz.
Size mi kaldı siber saldırı ile açıklama yapmak. Her işi başardınız da sıra açıklama yapmaya geldi. Size ne...
watandaş 6 yıl önce
Siber saldırıyı uyarmak belefiyenin işimidir.yeterki belediye watandaşına siber saldırı duzenlemesin.
SİZ BIRAKIN BİLİŞİMİ... 6 yıl önce
asli işinize bakın, tozdan topraktan yapılmayan asfaltlardan bahsedin.. beceriksizler.. dostlar alışverişte görsün..
Ttt 6 yıl önce
Aynen mail e gerek yok benim bilgisayarada girdiler mail falan acmamıstım baska sayfaya girdi gozumun onunde biyerlere giriyo ben geri cıkıktıkca en son fisi cektim komple
CEMRE 6 yıl önce
BALIK BAŞTAN KOKAR
Uğur. 6 yıl önce
Belediye Bilişim birkaç düzeltme yapalım.
1-Bu bir siber saldırı değil 2- E-Maile ihtiyacı yok ağ içinde tüm pc'lere bulaşabilir. 3-Korunmak için mail ayada baglantıları açmamayı degil WİNDOWS GÜNCELEŞTİRMELERİ yapmalarını önermeniz lazım.