banner851

banner614

BELEDİYE İŞÇİLERİ İÇİN MASAYA OTURDU

banner619

Düzce Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmeleri için masaya oturdu. Başkan Yardımcısı Okan Özkasap başkanlığındaki ilk toplantıda, 88 maddeden 55'i işveren yetkilileri tarafından aynen kabul edildi.

banner846
Gündem 16.10.2019, 17:58 16.10.2019, 19:11
1568
banner844
Düzce Belediyesi, bünyesinde çalışan daimi işçi statüsündeki personel için imza altına alınacak Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini başlattı. Encümen salonunda Başkan Yardımcısı Okan Özkasap başkanlığında bir araya gelen heyet içinde belediye yetkilileri, Hizmet-İş Sendikası Sakarya İl Başkanı Mahmut Mesut Gökdemir, yönetim kurulu üyeleri ve işyeri sendika üyeleri de yer aldı.
Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla toplantıya asker selamı vererek başlayan yetkililer sınır ötesinde operasyon yapan askerlere selamlarını gönderdi.


Daha sonra görüşmelere başlayan heyet, sendika tarafından hazırlanan talepleri içeren 88 maddelik taslağı inceleyerek fikir alış verişinde bulundu. Görüşmeler sonunda 88 maddeden 55 madde işveren yetkilileri tarafından aynen kabul edilerek tutanak altına alındı. Diğer taslak maddelerin görüşülmesi için taraflar, 1 Kasım tarihinde yeniden bir araya gelmek üzere karar alarak toplantıyı bitirdi.
Öte yandan toplantı sonunda belediye yetkilileri ve sendika temsilcileri, her zaman arkasında olduklarını belirttikleri Mehmetçiklere asker selamı gönderdi.
HABER:C.ÜSTÜNER

 
Yorumlar (3)
Ee 2 yıl önce
Parasal hangi konuda anlasildi
lahavle 2 yıl önce
hakikat lahavle çok büyük iş yapılmış.
Beledıye 2 yıl önce
Sicili suç dosyası kabarık şöförleri tespit edın geregı yapılsın