banner851

banner955

“Belediye Meclisi esnafın efendisi olamayacak..”

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, yeni düzenlenecek yasayla artık belediye meclisinin esnafların efendisi olamayacağını ifade etti.

Gündem 01.10.2008, 17:22
193
“Belediye Meclisi esnafın efendisi olamayacak..”

Bayramlaşma programları sivil toplum kuruluşlarında da yapılıyor. Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği'de bugün bayramlaşma programı düzenleyerek birlik üyeleriyle bir araya geldi. Düzenlenen programa birlik üyelerinin yanı sıra MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz, TSO Başkanı Metin Büyük'te katıldı.

Programa katılan üyelere yeni yapılan uygulamalarla ilgili bilgi veren DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, “Yeni yapılan uygulamalarla birlikte esnaflar için büyük değişikliklerde olacak. Bunlardan en önemlisi artık Belediye Meclisi esnafın efendisi olamayacak. Esnaflar artık yapacakları işlerde daha serbest olacak ve esnaf odaları biraz daha aktif hala gelecek. Bu uygulama Düzceli esnaflar için devrim niteliği taşımaktadır. Bunun dışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da esnafa önem veriyor. Esnaflar için 500 trilyonluk bütçe ayrıldı. Bizim isteğimiz ise 2 katrilyon gibi yüksek bir rakamdı ama gerçekten bu rakama da ihtiyacımız var. Ayrıca esnafların kötü durumu da ortada ve bununla ilgili çalışmalar yapılacak.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu