banner851

banner955

BELEDİYE MECLİSİ’NDE TALEP YOĞUNLUĞU

Düzce Belediye Meclisi’nin bu akşam gerçekleştirilen Mart ayı ilk oturumunda Çiftçi Koruma Meclisi ile İl Murakabe Heyetine 5’er asil, 5’er yedek üye seçimi gerçekleştirildi. Özel Kalem Müdürlüğü’nden gelen Yüksekova Belediyesi ile Düzce Belediyesi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi bakımından kardeş şehir olunması talebi ise plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Gündem 05.03.2018, 20:59 06.03.2018, 16:08
1411

Bu akşam gerçekleştirilen Düzce Belediye Meclisi Mart Ayı İlk Birleşimi, Düzce Belediyesi Meclis Salonunda Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında gerçekleştirildi. 13 gündem maddesinden oluşan mecliste 33’ü talep olmak üzere 43 konu görüşüldü.

Kapalı usul oylama ile üye seçimi yapıldı
Meclisin ilk gündem maddesi, Çiftçi Koruma Meclisi’ne 5 asil, 5 yedek olmak üzere 10 üye seçimi oldu. Kapalı usul ile yapılan oylama sonucuna göre, Muzaffer Balkancı, Ekrem Gökçe, Orhan Başıhoş, Turgut Sine ve Ersin Temel asil; Nazım Çarşambalıoğlu, Rıdvan Altun, Murat Bıyık, Hüseyin Türk ve Alaettin Güllü yedek üye olarak seçildi.

Yine kapalı usul oylama ile İl Murakabe Heyetine 5 asil, 5 yedek üye seçimi yapıldı. Seçim Sonucuna göre ise, Ömer Arslan, Ayhan Cicu, Ramazan Öztürk, Süleyman Kayıkçı ve Murat Ay asil, Cemal Yılmaz, Mehmet Öz, Üzeyir Ay, Selahattin Aktepe ve Kamil Akgün yedek üye olarak heyete seçildi.

Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediye Başkan Yardımcısı kadrosuna ataması yapılan Miktat Çelebioğlu’nun atamasının asaleten yapıldığına ilişkin yazı meclis üyelerine okundu.

Başkan ve yardımcıları Makedonya yolcusu
Bir diğer madde ise yurt dışı görevlendirmesi oldu. Buna göre, Makedonya’da düzenlenecek Evlad-ı Fatihane uzanan Gönül Köprüsü Projesine Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Başkan Yardımcıları Elif Sezer Cebar ile Özgür Sağlam ve Özel Kalem Müdürlüğü Sorumlusu Beytullah Yılmaz’ın katılımı ve masraflarının Düzce Belediyesi’nce karşılanmasın talebi görüşüldü. İlk olarak plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesi istenen konu mecliste oylanarak kabul edildi.

İlgili komisyonlara havale edildi
Bitüm alımı için İller Bankası’ndan kredi talebi, halk tipi bir otobüsün Gölyaka Belediyesi’ne devredilmesi talebi ile şehirlerarası Otobüs Terminali yönetmeliğindeki değişiklik talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Müdürlüklerden ve vatandaşlardan gelen 33 talebin ise imar komisyonuna havalesi yapıldı.

Müdürlüklerden 2 talep geldi
Ayrıca Özel Kalem Müdürlüğü’nden gelen Yüksekova Belediyesi ile Düzce Belediyesi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına kardeş şehir olunması talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken; Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden gelen, veteriner işlerine bağlı mezarlıklar biriminin Park ve bahçeler Müdürlüğü’ne devredilmesi talebi de görüşülmek üzere plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (19)
özel kalem 5 yıl önce
ye bakalım ye bunun hesabını belediye secimlerinde alırsın asfaltmı bitümü
Murat 5 yıl önce
Bu kardeş şehir işinde Keleşin bir parmağı var. Kendinisini yalandan hakkariye kayyum danışmanı diye bi şekillere sokmuştu. Orda bi film dönüyo yakında öğreniriz
mehmet 53 5 yıl önce
onlardan kardeş-mardeş olmaz!!!1
watandaş 5 yıl önce
Düzce Belediyesi borçlarını ödeyemezken kardeş şehir nerden çıktı.Syn Meclis üyeleri kardeş şehir olmanın bedelini cebinizden ödiyecekseniz kardeş şehir olun
Bu meclis 5 yıl önce
Bu meclisin tamamını yüksekova'ya göndermek gerekir. Hemde acil.
Düzcenin başındaki en büyük belalardan biri bu belediye meclisidir. Utanma sıkılma arlanma hiç bir şey yok bu adamlarda. Yok..
Düzceli Vatandaş 5 yıl önce
Başka şehir mi kalmadı kardeş şehir olacak Teröris kenti ile mi kardeş şehir olucaz
cash81 5 yıl önce
gidin Yüksekova ya bir daha gelmeyin yaşayın orda kardeş kardeş bir an önce gidin sakın dönmeyin
EŞRAF 5 yıl önce
Gerçekten iyi düşünmüşsünüz.güzel de olur.oradan daha uzak bir yer varsa orayı seçseydiniz.hem kışın gelip gitmesi kolay olur.siz önce sokağa insanlara sorun.istiyorlar mı.memleketin sorunları dağ gibi bizim belediye nelerle uğraşıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık