banner851

banner955

BELEDİYE UYARDI: “KESİNLİKLE PARA VERMEYİN, ŞİKÂYET EDİN

Son günlerde, elektrik ve su aboneliği evrakları için bazı firmaların vatandaşlardan ücret talep ettiğine ilişkin yapılan şikâyetler üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi, ücretsiz verilmesi gereken su ve elektrik aboneliği evrakları için bazı firmaların vatandaşlardan ücret talep ettikleri ortaya çıktı. Konuya ilişkin açıklama yapan Düzce Belediyesi “bu evraklar için para ödemeyin, para talep eden olursa da şikâyet edin” uyarısında bulundu.

Gündem 14.09.2022, 15:15 14.09.2022, 14:43
4786
BELEDİYE UYARDI: “KESİNLİKLE PARA VERMEYİN, ŞİKÂYET EDİN

“BU İŞLEMLER İÇİN ÜCRE TALEP EDİLEMEZ!”

Belediyeden yapılan açıklamada; “İmar kanununun geçici 11. maddesi gereğince yapılan, Elektrik ve su aboneliği ile ilgili iş ve işlemlere esas teşkil eden belgelerden belediyemiz tarafından hiçbir ücret talep edilmemektedir.” İfadelerine yer verildi.

“ÜCRET TALEP EDENİ ŞİKÂYET EDİN”

Öte yandan “vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına; abonelik belgeleri için ücret talep eden şahıslara itibar etmemeleri, ücret talebinde bulunan firmaları ise belediyemize ve ilgili meslek odasına şikâyet etmeleri gerekmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” Şeklinde uyarıda bulunuldu.

Yorumlar (3)
sucu 2 hafta önce
Belediye su aboneliği için 550 lira alıyor bu normal mi peki ? Neredeyse 1.5 yıl 550 lira su faturası ödüyoruz abonelik 550 lira yazık günah.....
uzman 2 hafta önce
kolayı var işin sizde dökün benzini verin coşkuyu
KEMAL 2 hafta önce
keleş zamanında su aboneliği için şikayet ettim. Sonuç hikaye herkes birbirini kolluyor. Yazıklar olsun
27
parçalı az bulutlu