banner851

banner614

BELEDİYEDE BİR İLK!

banner619

Düzce Belediyesi, daha önce ihalesiz bir şekilde meclis kararıyla müstecire verdiği bünyesindeki işletmeleri bu yıl ilk kez teklif usulü arttırma ile kiraya veriyor. Düzenlenen ihale ile YEYPAŞ'ın aldığı Düzce Kasrı'ndan sonra İnönü Parkı ile Konak Gazinosu için 28 Eylül'de, Mimar Sinan Caddesi'ndeki Bay/Bayan Tuvaleti için ise 17 Ekim'de ihale yapılacak.

banner846
Gündem 25.09.2017, 14:49 25.09.2017, 17:21
2750
banner844

Düzce Belediyesi'nde "ihalesiz kiralama" dönemi kapandı. Önceki yıllarda mevcut müstecirlerle sözleşme yenilemesine gidilerek verilen işletmeler artık ihaleye çıkıyor.

Belediye, ihalesini YEYPAŞ'ın kazandığı Düzce Kasrı'ndan sonra bünyesindeki park, tesis ve umumi tuvaletleri de teklif usulü arttırma ile kiraya verecek.

İnönü Parkı ve Konak Gazinosu ihaleye çıkıyor

Bu kapsamda Kültür Mahallesi'nde bulunan İnönü Parkı ile Uzunmustafa Mahallesi'nde bulunan Konak Gazinosu 28 Eylül'de ihale çıkıyor. Teklif usulü arttırma ile 3 yıl süreyle kiraya verilecek iki parkın ihalesi Belediye Encümen Salonu'nda yapılacak.

Geçici teminat tutarı 15 bin 600 TL olan İnönü Parkı için aylık tahmini kira bedeli KDV hariç 13 bin TL olarak açıklandı. Geçici teminat tutarı 7 bin 200 TL olan Konak Gazinosu için ise tahmini kira bedeli KDV hariç 6 bin TL olarak ihale dosyasına yansıdı.

İnönü Parkı ihalesi 28 Eylül Perşembe günü saat 15:00'da, Konak Gazinosu ihalesi ise 16:00'da başlayacak.

Bay/Bayan Tuvaleti kiraya verilecek
Cedidiye Mahallesi Mimar Sinan Caddesi mevkiinde bulunan Bay/Bayan Tuvaleti'nin kiraya verilmesine ilişkin ihale ilanı da yayımlandı. Buna göre; umumi tuvalet açık teklif usulü arttırma ile 3 yıl süreyle kiraya verilecek. İhale, 17 Ekim 2017 Salı günü saat 16:00’da Belediye Encümen Salonu'nda yapılacak. Aylık tahmini kira bedeli KDV hariç 400 TL olarak açıklanan Bay/Bayan Tuvaleti'nin geçici teminat bedeli ise 544.00 TL olarak açıklandı.

Öte yandan kiraya verilecek olan işletmelerin kesin teminatı ise ihale sonucu ortaya çıkacak olan aylık kira bedeli üzerinden bir yıllık kira tutarının yüzde 6'sı olarak belirlendi.


Haber:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (16)
Mehmet ke 4 yıl önce
Reklam tabelalarını da ihaleye açmalı belediye bir tane şirket almış sefasını sürüyor
Ayşe 4 yıl önce
İnşAllah vizyon sahibi biri ihaleyi kazanır ve İnönü parkının içler acısı hali ortadan kalkar.Lunapark kısmının yasaklaması lazım.Ses ve görüntü kirliliği giderilmeli.Güzelim parkı beton yığınına çevirdiler.
Emekli Belediyeci 4 yıl önce
ne oldu ki. yandaşlar doydu mu ki başkalarına açılıyorlar. HESAP GÜNÜ YAKLAŞIYOR.
İslam Keleş 4 yıl önce
büfe çay ocağı gibi varsa böyle bir hakkım bütün haklarımı sana devrettim. Bundan sonra sen işlet. Senden kar da istemiyorum. Kazandığın senin olsun.
Oturduğun yerden hakkıma girmişsin ama helal olsun. Allah ıslah etsin seni.
eski düzceli 4 yıl önce
Avni Akyol Parkı İçinde Bulunan Eski adı Park Gazinosu yeni adı Belediye Sosyal tesisleri olan işletmeleri de çıkarın ihaleye. Asıl sıkıntı ve skandal orada da. Bir el atın bakın altından neler ve kimler çıkacak Şehrin ortasında yolsuzluk.
A 4 yıl önce
Keleş birdaha seçilmicek o belli son rantlarını sağlayacak yükünü tutup işine bakacak ama bnm anlamadığım Murat caymazın yardımcılıktan ayrılışı ve ihaleye çıkacak yerlerin işletmecilerinin Çerkez oluşu acaba Çerkezler'le mi sıkıntısı var yoksa rant mı?
Cemal 4 yıl önce
Keleş Cahitle boşuna uğraşıyor. Cahit Keleşi her türlü yer. Keleş cahite İnstagramdan atar yapıp duruyor. Ben ağa torunuyum falan filan diye. )))
köylü 4 yıl önce
doğrusunu yapıyorsunuz,ihalede önemli olan fesat karıştırmadan yapmak,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın