banner851

banner614

BELEDİYEDE KADRO REVİZYONU

Yüklü bir borçla belediyeyi devralan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ilk iş olarak meclisten aldığı yetki ile belediyeye ait iki işletmede revizyona gidiyor. İntaş ve Yeypaş'a yeni müdür ataması yapacak olan Keleş, birim müdürlüklerinde de görev değişikliğine gitti.

banner619
Gündem 10.04.2014, 15:02
172
BELEDİYEDE KADRO REVİZYONU

İNTAŞ VE YEYPAŞ İÇİN YETKİ ALDI


Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, belediyenin borç yükünü hafifletmek için kolları sıvadı. Tahmini 120 milyon TL gibi bir borçla belediyeyi devralan Keleş, rotayı belediyenin gelir getiren iki işletmesi olan İntaş ve Yeypaş'a çevirdi. İlk toplantıda belediye meclisinden yönetim değişikliği için yetki alan Keleş, belediyenin bu iki önemli gelir kapısında müdür değişikliğine gitmeye hazırlanıyor. Tasarruf tedbirleri alarak gereksiz giderlerin önüne geçmek isteyen Keleş, gelir sağlayan kurumlarda da işi sıkı tutuyor. Seçim döneminde ve başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günden itibaren mevcut gelirlerin dışında belediyeye kaynak sağlanması gerektiğine vurgu yapan Keleş, bu doğrultuda İntaş ve Yeypaş'ta yapacağı değişiklikle belediye gelirlerini arttırmayı planlıyor. Yeni atayacağı müdürlerin uygulayacakları politikalarla işletmelerin karını yükseltmesi hedefinde olan Keleş, ayrıca belediye bürokrasisinde de değişiklik için düğmeye bastı. Keleş’in başta fen işleri olmak üzere bir çok daire müdürlüklerinde görev değişikliği yaptığı öğrenildi. Kendi ekibini kurmak için hemen işe koyulan Keleş, birimlerdeki yeni yapılanmayı kısa sürede tamamlayarak hızla çalışmalara başlamayı amaçlıyor. Düzce'de tamamlanmayı bekleyen projelerin yanı sıra vaad ettiği projeler noktasında da kaynak sıkıntısı ile karşı karşıya kalmak istemeyen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, bu nedenle ilk iş olarak borcu azaltma ve kaynak arttırma konularına ağırlık veriyor.


2 BAŞKAN YARDIMCISI BELİRLENDİ


Öte yandan 2014 seçimleri sonrasında 2 belediye başkan yardımcısı da belli oldu. Dün akşamki toplantıda Belediye Başkan yardımcılıklarına yapılan atamalar konusunda da Meclise bilgi verildi. Buna göre Meclis üyesi Ali Güney ile 2004-2009 döneminde Başkan yardımcılığı görevinde bulunan Şemsettin Yenersoy Başkan yardımcılıklarına getirildi.

 

 

Haber;C.Üstüner

banner844
Yorumlar (0)