banner851

banner614

BELEDİYEDE TARİHİ GÜN

30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kazanan Mehmet Keleş, 5 yıl aradan sonra bugün düzenlenen törenle görevi teslim aldı…

banner619
Gündem 07.04.2014, 10:41
274
BELEDİYEDE TARİHİ GÜN

Düzce Belediye Meydanı'nda tarih tekerrür etti. Bir dönem aranın ardından bir kez daha belediye başkanı seçilen Mehmet Keleş, 2009’da İsmail Bayram'a teslim ettiği koltuğa bugün tekrar oturdu. Düzce Belediye Başkanı seçilen Mehmet Keleş, bugün belediye meydanında devir teslim töreni ile görevi devraldı… Öncü TV de 3G bağlantısı ile devir teslim törenini canlı olarak verdi.

 

 

Belediye binasına asılan “Durmak Yok Hizmete Devam” yazılı pankart dikkat çekti. Çok sayıda vatandaşın yanı sıra Vali Ali İhsan Su, Düzce İl Jandarma Alay Komutanı Ramazan Akça, Milletvekilleri İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan, AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, meclis üyeleri de töreni izleyenler arasındaydı. Mehteran gösterisi ile başlayan devir teslim törenini Keleş ve Bayram yan yana izledi.

 

5 yıllık görev süresinin sonuna gelen İsmail Bayram, veda konuşmasına “Belediye başkanlığı görevimin sonuna gelsek de hizmet için son değildir.” ifadesini kullanarak siyasette devam edeceğinin sinyalini verdi.

 

 

 

Bayram, "Bundan 5 yıl önce bu onurlu görevi almıştım. 2009 yılında göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizin güzelleşmesi adına tüm imkânlarımızı seferber ettik. Elimizdeki imkanlar el verseydi de tüm hayal ettiklerimizin çok daha fazlasını yapsaydım. Sorunları gidermek adına elimizden ne geliyorsa yaptık. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu sevda ile yola çıktık. Görev süremiz boyunca hoşgörü ile yaklaşan hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sizlerle yan yana olup sıkıntılarınıza ortak olmaya çalıştık. Belediye başkanlığı görevimin sonuna gelsek de hizmet için son değildir. Haklarınızı helal edin. Bizden yana da helal olsun." dedi.

 

Bayram, ardından sözü yeni başkan Mehmet Keleş’e bıraktı. Keleş, öncelikle kendisine bu göreve layık gördüğü için Düzce halkına ardından seçimi kazanması için kendisi ile gece gündüz çalışan teşkilatına teşekkür etti. “işimiz çok, ihtiyacımız çok” diyen Keleş, gerek mecliste gerekse dışarıda parti ayrımı gözetmeksizin eşit mesafede çalışacaklarını vurguladı.


7/24 Düzce’yi daha güzel hale getirmek için çalışacaklarını belirten Keleş,vaad ettiği projelerini hayata geçirmek adına kaynak bulmak için seferber olacaklarını dile getirdi.

Törene katılan Vali Ali İhsan Su ise eski başkan İsmail Bayram'a hizmetlerinden ötürü teşekkür etti, yeni başkan Mehmet Keleş’e ise başarılar diledi.

 

 

 Vali Ali İhsan Su "Her kamu kurum ve kuruluş vatandaşımıza hizmet için vardır. Bu anlamda bugün devir teslim ile eski başkanımızdan yeni başkanımıza tebliğ edeceğiz. Eski Belediye Başkanı İsmail Bayram'a ve meclis üyelerine bugüne kadar yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum.Yeni Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve meclis üyelerine başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

 

Konuşmaların ardından İsmail Bayram tarafından Mehmet Keleş'e çiçek takdim edildi, Keleş dualarla görevi teslim aldı.


Ardından belediye başkanlığı makamına geçildi ve Mehmet Keleş 5 yıllık aranın ardından tekrar başkanlık koltuğuna oturdu. Mehmet Keleş, başkanlık koltuğundan ilk açıklamayı canlı yayında Öncü mikrofonlarına yaptı.

 

Keleş, "Allah yar ve yardımcımız olsun.Sorumluluğun ne kadar ağır olduğunun farkındayız bu mesuliyeti hakkıyla yerine getirmek için hizmet edeceğiz. İsmail Bayram ile bayrak yarışı yapar gibi çalışıyoruz.5 yıl önce benden bayrağı devraldı ve başarı ile götürdü. Yaptığı hizmetlerden ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Tekrar hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.


Keleş'in "Buranın çaycısı yok mu?" sözü ise gülüşmelere sebep oldu.

 

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)