banner851

banner614

BELEDİYEDEN 'ANITPARK' KARARI

banner619

Düzce Belediyesi Ramazan ayı etkinlikleri için bu yıl da adres olarak resmi törenlere ev sahipliği yapan Anıtpark Meydanı'nı seçti. Meydana 1500 kişilik iftar çadırı kurulurken, Kalıcı Konutlar'daki geleneksel Ramazan Sokağı da bu yıl meydana taşındı.

banner846
Gündem 26.05.2017, 12:26 27.05.2017, 12:14
8362
banner844
Ramazan ayı hazırlıklarını tamamlayan Düzce Belediyesi, bu yıl da iftar çadırını Anıtpark Meydanı'na kurdu.

3 yıldır Anıtpark Meydanı'nda kuruluyor
Eski Başkan İsmail Bayram'ın ilk yıllarında belediye meydanındaki çadırda kurulan iftar sofraları daha sonra mahallelere taşınmıştı. Ramazan ayı boyunca 30 mahallede iftar sofraları kurulan uygulamadan Başkan Keleş döneminde vazgeçildi. Tekrar iftar çadırını halka buluşturan Keleş'in başkanlığındaki Düzce Belediyesi, 3 yıldır konum olarak resmi tören ve etkinliklere ev sahipliği yapan Anıtpark Meydanı'nı seçiyor.

Hem aşevi hem de iftar çadırı hizmette
Her gün 500 kişinin yemek hizmetinden yararlandığı aşevinin yanı sıra Ramazan ayı dolayısıyla Anıtpark’ta bin 500 kişilik iftar çadırı kuruldu. Ramazan ayı boyunca bağışçıların desteği ile ihtiyaç sahiplerine hizmet verecek çadırda isteyen her vatandaşın faydalanabileceği belirtildi.

Ramazan Sokağı'nın yeri değişti
Ayrıca Düzce Belediyesi'nin Ramazan ayı etkinliklerinin vazgeçilmezi olan Ramazan Sokağı'nın da adresi değişti. Her Ramazan orada kurulması nedeniyle Kalıcı Konutlar ile özdeşleşen 'Ramazan Sokağı' bu yıl sadece Anıtpark Meydanı'nda kurulacak. Yiyecek, giyecek, takı ya da el emeği ürünlerini sergilemek isteyenler sokakta kurulacak stantlarda yerini alacak. Geçtiğimiz yıl 3 bin TL olan 1 aylık stant kirasının bu yıl satış yapılan ürüne göre değiştiği bilgisi edinildi.

Trafikte düzenleme
Sadece meydanda gerçekleştirilecek etkinlikler dolayısıyla trafikte de düzenlemelere gidileceği öğrenildi. Buna göre; iftar saatine yakın İstanbul Caddesi'nin bir bölümü ve Valilik yanındaki Şen Sokağa giden yol trafiğe kapatılarak vatandaşların rahatça etkinlik alanına gidip gelmesi sağlanacak.

İhtiyaç sahipleri için 5 bin koli 
Ayrıca Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri de unutulmadı. Ramazan ayında maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara dağıtılmak üzere 5 bin erzak kolisinin hazırlanması için çalışmalar başladı.
Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün mahalle muhtarları ile birlikte yürüttüğü çalışmalar kapsamında ihtiyaç sahiplerinin listesi hazırlanarak erzakların sağlıklı ve hızlı bir şekilde dağıtılması hedefleniyor. 
Yorumlar (16)
vatandaş 4 yıl önce
Kalıcı Konutlara neden üvey evlat muamelesi yapılıyor. Bunun hesabını kime sormalıyız..
Kalıcılı 4 yıl önce
Kalıcı konutların tek eğlencesi Ramazan sokağıydı ne yazık ki onu da yok ettiler.
Kalıcı konutlarda Ramazan 4 yıl önce
Kalıcı konutlara çok yakışıyordu.. kalıcı konutlarda yapılması güzel olur bence . değiştirme uygun olmadı...
Çamkoylu 4 yıl önce
Ramazan davulu ramazan ayının bir simgesidir .
Lütfen davula izin verelim yoksa o davulun tokmaklarını sizlere veririz
Bjk li 4 yıl önce
Besiktasimizin kutlaması var pazar akşamı iftar çadırı sokağı falan nasil olacak başkan
Keleş istifa 4 yıl önce
Ramazan ayını şova donusturmeyelim. Israf etmeden yiyin için.
Hasan Kaya 4 yıl önce
Ramazan davulunu da istiyoruz geleneklerimizden ayrılmayalım
duzce fayton 4 yıl önce
8 seneden beri duzce halkına hizmet vermekteyiz Ramazanın şenliği olan davul kaldı şimdi bizim fayton lari mızı kaldırıyorlar bize bi yer bile göstermiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın