banner851

banner614

BELEDİYEDEN ‘CADDE’ ANKETİ

banner619

İstanbul Caddesi’nin trafiğe açılmasının gündeme gelmesi üzerine Düzce Belediyesi tarafından iki noktada anket çalışması başlatıldı.Öncü Haber mikrofonuna konuşan ankete katılan vatandaşlardan bazıları caddenin trafiğe açılmasını isterken, bazıları da trafiğe açılmasına karşı olduklarını belirtti.

banner846
Gündem 24.10.2017, 14:52 24.10.2017, 18:53
3289
banner844

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından 4 Temmuz’da trafiğe kapatılan İstanbul Caddesi’nin trafiğe tekrar açılması gündemde… Belediye Başkanı Dursun Ay’ın göreve başlamasının ardından kamuoyundaki tepkilere kayıtsız kalamayan Düzce Belediyesi,caddenin trafiğe açılıp açılmayacağıyla ilgili anket çalışması yapıyor. Caddenin trafiğe açılıp açılmayacağıyla ilgili yapılan anket çalışması için Büyük Cami ve Belediye Meydanında iki ayrı stant kuruldu.

Kurulan stantlarda belediye basın birimi görevlilerince ankete katılan vatandaşlara yaş, eğitim durumu, ikamet ettiği mahalle, hangi meslekten oldukları gibi sorular yöneltildi. İstanbul Caddesi’nin trafiğe açılmasını isteyip istemedikleri ve ‘neden?’ sorularına yanıt istendi.

Saat 10.00’da başlayan anket çalışması saat 16.00’a kadar süreceği yoğunluğa göre yarın da devam edebileceği belirtildi.

‘Caddeyi trafiğe açın, vatandaş rahat rahat alışverişini yapsın’
Ankete katılan vatandaş Seyfi Akyüz Öncü Haber’e konuşarak İstanbul Caddesi’nin tekrar trafiğe açılmasını istediğini belirtti.Akyüz, “Genellikle Düzce’nin yüzde 80’i köylerde ikamet eden insanlar ve köylerden gelen vatandaşlar kendi şahsi araçlarıyla bu cadde üzerinden geçip alışverişini yapmak istiyor. Alışveriş yaptıkları paketlerini ellerinde taşımak yerine arabalarına koyup daha rahat bir şekilde köylerine dönebilirler. Bu caddenin trafiğe açılmasını istiyorum. Bir diğer isteğim de köy minibüslerinin terminale girmesini istiyorum. Terminal yeni açıldı, şu an çalışmıyor. Daha iyi bir şekilde gelişmesi ve vatandaşların daha rahat edebilmeleri için minibüslerin terminale girmesi gerekiyor.”dedi.

‘Trafiğe açılmasın daha güzel’
Bir başka vatandaş Ercan Acar ise, caddenin trafiğe açılmasına karşı olduğunu kaydederek, “Trafiğe açılmasın daha güzel. Çünkü çocukların oynaması, gezmesi, koşması açısından daha güzel bence.” ifadesinde bulundu.

“Tek taraflı düşünülmesin ama kapalı kalması daha iyi”
Kimsenin mağdur olmaması açısından enine boyuna bir çalışma yapılması gerektiğini savunan cadde esnafındanAbdullah Usta şöyle konuştu:

“Ben kendi menfaatim doğrultusunda değil de esnaf olarak açılsın veya açılmasın diye düşünülmesi gerekiyor. Tramvay yolu oldu şimdi. Tramvay olduğu zaman dur kalk olmayacak deniliyor. Trafiğe açıldığı zaman esnaf nasıl iş yapacak? Duruma bir de böyle bakmak lazım. Dur-kalk olmayacak ama sıkıntı olacak. çünkü yol daraldı. Bakıyorsunuz arkadaki esnaflar memnun orada bir canlılık oldu. Tek taraflı düşünmemek gerekiyor. Esnafın çoğu açılsın diyor ama dur-kalk olmadığı sürece esnaf ne yapacak? Bence kapalı kalması daha iyi.”

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (62)
böyle iyi 4 yıl önce
bir de yayaı çocukları düşünün. böyle ne güzel sakin huzurlu ve güvenli.
yasar 4 yıl önce
benim için farketmez burası duzce yarın rüzgarın nerede esecegi belli olmaz açılsada olur açılmasada
Esnaf 4 yıl önce
Dönerci aydınpınar dönercisi istemez tabi gerçek İstanbul Caddesi esnafına sorun cadde açılıp açılmayacağı rantçılık yapıyorlar
mıhçı 4 yıl önce
birazda o caddede bisikletliler,elektrikli bisikletliler ve motorsikletliler ne taraftan gideceğini bilmiyorlar.yavaş ve dikkatli gitsinler.
şu bankaları alın ordan 4 yıl önce
caddede bulunan bankaları ordan çıksında isterseniz caddede de kamp kurun ne bileyim çift kale maç yapın,kedi köpek gezdirin..bugün ticaret yapan herkes banka ile içli dışlı ve şuan büyük eziyet..
Yorum 4 yıl önce
Kapalı kısım ortalama 1,5 km kapalı kalsın ki güzel bi sosyal etkinlik caddesi olsun yeni araç yolları açılsın ileride o cadde zaten trafiği kaldirmicakti İst CAD yayaların olsun
İsci 4 yıl önce
Açık deyilmiydi zaten bu motorlular vizirvizir çalışıyor daha tehlikeli açılsın ama park yasakolsun
Düzceli 4 yıl önce
Trafik alt üst oldu trafiksiz şehirde trafik yaptılar sabah akşam saatlerinde bir çıkın arabayla dolaşın eski garajın sanayinin trafigine her gün 5 tane kaza oluyor sanayi çok karıştı kendisine yetiyodu zaten AÇILMALI eziyet son bulsun ltfn
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın