banner851

banner955

BELEDİYEDEN FLAŞ KARAR!

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, (DTSO) Düzce Belediyesinin halkın huzur ve düzenini sağlamaya yönelik kaldırım işgali olmaması için ramazan ayı süresince gıda işletmelerinin trafiğe kapalı ve açık alanlar üzerindeki kaldırımlara masa, sandalye koyarak iftar sunumu yapmasına ve yayaların geçişlerinin engellenmesine izin vermeyeceğini duyurdu. Ayrıca Ramazan nedeniyle kapalı olan işyerlerinin gün içinde farklı iş kollarında faaliyet göstermemesi istenirken kararlara uymayanlara ceza verileceği bildirildi.

Gündem 26.05.2017, 11:07 27.05.2017, 12:14
4920

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Ramazan ayı süresince Düzce Belediyesi'nin kaldırım işgalleri nedeniyle esnafa yönelik aldığı kararı kamuoyuyla paylaştı.

Kaldırımlarda iftar sunumlarına izin verilmeyecek
Odadan kararla ilgili yapılan açıklamada, “27 Mayıs 2017 Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı süresince odaya bağlı lokanta, kafeterya, çay ocakları, pastane gibi yeme içme yerlerinin trafiğe kapalı ve açık alanlar üzerindeki kaldırımlara masa, sandalye koyarak iftar sunumu yapmasına ve yayların geçişlerinin engellenmesine Belediyemizce izin verilmeyecektir” denildi.

Ramazanda kapalı işyerlerinin gün içinde farklı iş kollarında faaliyet göstermemesi istendi
Belediyenin aldığı bir diğer önemli karar ise Ramazan ayı içerisinde kapalı olan işyerlerinin gün içinde farklı iş kollarında faaliyet göstermesine ilişkin oldu. Alınan kararla tuhafiye, hazır giyim, kırtasiye, yiyecek, içecek ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren iş yerlerinin Ramazan süresince farklı alanlarda faaliyet göstermemesi istendi.

Uymayan esnafa yasal işlem

Belediye tarafından halkın sağlık, huzur, esenlik ve düzenini sağlamaya yönelik çıkarıldığı belirtilen uygulamanın gereklerini yerine getirmeyen esnaflar hakkında yasal işlem uygulanacağı kaydedildi.

Kararla birlikte şehir merkezinde her yıl Ramazan ayında iftar nedeniyle yaşanan tablo sona ermiş olacak.

Yorumlar (37)
duzceli 6 yıl önce
Ramazan bereketi diye birşey var sokakları park alanı yaptınız somurdunuz halkı bunudami yapicaksiniz görünüm güzelliği diye birşey var allh gözünüzü doyursun Antalya'ya gittim park ücreti 3 TL Düzce in heryei 5 TL allh versin
Cengiz E 6 yıl önce
Karar uygulanacak mı? Yoksa lafta mı kalacak...
MURAT 6 yıl önce
BİDE ŞU KARACA MAHALLESİNE ÇOBAN GİRİŞİNDEKİ ÇOBAN MARKETİN TEZGAHINI GERİ ÇEKSENİZ ADAM DÜKKANDAN 10 M DAHA İLERİ ÇIKMIŞ
Sanayici 6 yıl önce
Yazık yazık yazık. Esnaf yine kan ağlayacak bu sene desenize...
Mahzun 6 yıl önce
Evet iyi olur
Ege 6 yıl önce
Ramazan güzelliği bu çok saçma birilerine kıyak vardır bu işin ucunda
beyciler 6 yıl önce
kral bu ya eşi benzeri yok. yapmacık hareket.yarın duyarsınız kaldırım işkaliye parası verenler açılsın diye .yazın bi yere.çok gördük göz boyama işlerini sonunda hep paraya bağlanıyor.açık pazarlara girilmiyor her sokak işkal altında .aynı
motorcu 6 yıl önce
güzel bir uygulama
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın