banner851

banner614

BELEDİYEDEN HESAP SORULMALI!

Düzce İmam Hatip Lisesi’nden olduklarını iddia eden bir grup öğrenci İnternet sitemizde 22 Eylül 2012 cumartesi günü yayınlanan “YİNE MİLYARLAR ÇÖPE” Başlıklı haberimizi ihbar kabul ederek Düzce’deki basın kuruluşları ve Cumhuriyet Başsavcısına şikayet dilekçesi gönderdi.

banner619
Gündem 13.11.2012, 16:44
287
BELEDİYEDEN HESAP SORULMALI!

Düzce İHL öğrencisi olduğunu iddia eden bir grup, ÖNCÜ TV internet sitesinde 22 Eylül 2012 tarihinde yayınlanan bir haberi ihbar kabul ederek Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Basın kuruluşlarına ve Cumhuriyet başsavcısına gönderilen mektupta yayınlanan haberin masum insanların vergilerinin birileri tarafından çarçur edildiğinin belgesi olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:
 “Şimdiki Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın da Düzce Belediye Meclisinde bulunduğu dönemde (2007 yılında) standartlara uygun olmayan işler için ve standartlara uygun olmayan malzeme alımı yapanlardan belediyeyi zarara uğrattıklarından dolayı hesap sorulmasını, vatandaşın verdiği vergileri tasarruflu kullanmayan o dönemin Düzce Belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve ilgili komisyon üyeleri ile encümen üyeleri maddi çıkar karşılığında standartlara uygun olmayan bu işlere onay vermişlerdir.
 Standart dışı işler yapan ve yasal olmayan ödemeleri yapıp daha sonra icra yoluyla tahsilat yapmaya çalışan belediye büyük zararlar etmektedir.
 Hizmette ve mal alımında ihmali olup tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen Düzce Belediyesi yetkilerinden hesap sorulmasını, suçlu olanların cezalandırılmasını talep ederiz.
HABER
22 Eylül 2012 tarihinde yayınlanan “YİNE MİLYARLAR ÇÖPE” Başlıklı haberimizde, 7 yıl önce Mehmet Keleş’in Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde fahiş fiyatla alındığı gerekçesiyle yolsuzluk iddialarına konu olan Bin 600 adet dekoratif amaçlı metal aydınlatma direklerinin tamamı sökülerek, yerlerine standartlara uygun 10 metrelik direkler dikileceği belirtilmişti.

 

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)