banner851

banner614

BELEDİYEDEN PARK GÖLET AÇIKLAMASI!

banner619

Düzce Belediyesi çalışma ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle mühürlenen Park Gölet işletmesi hakkında yaptığı açıklamada, "Osman Yaman tarafından ruhsat karşılığında tesisin işletmesinin yarısının istendiği yönünde ileri sürülen bir iddia tamamen bir iftiradan ibaret olup, bu konuda adli mercilere suç duyurusunda bulunulmuştur." denildi.

banner846
Gündem 21.04.2017, 18:18 22.04.2017, 18:34
6382
banner844
Düzce Belediyesi tarafından ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle olaylı bir şekilde mühürlenen Muncurlu’daki Park Gölet işletmesi ve Muncurlu Köyü eski Muhtarı Osman Yaman’ın iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Belediyenin resmi internet sitesinden kamuoyuna yapılan açıklamada, Park Gölet tesisi işleticisinin Ömer Faruk Çakmak olduğu, mühürleme işlemi sırasında Düzce Belediyesine yönelik iddialarda bulunan Muncurlu Köyü eski Muhtarı Osman Yaman’ın 2015 yılında tesisi belediyeye devretmek istediği belirtildi.

İddialar gerçeği yansıtmaktan uzak
Yaman’ın Park Gölet tesisi işleticisi olmadığının altının çizildiği açıklamada, “yazılı ve görsel basına Osman Yaman tarafından ileri sürülen iddialar gerçeği yansıtmaktan uzak olup, kapatma işlemi ile de kesinlikle ilgisi bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Muhataplar tarafından bugüne kadar herhangi bir dava açılmamıştır
İşletmenin 2016 tarihinde belediye encümeni tarafından alınan kararla kapatılmasına karar verildiğinin bildirildiği açıklamada, “ 20 Aralık 2016 tarihinde Ömer Faruk Çakmak belediyemize dilekçe vererek encümen kararlarının yeniden incelenmesi ve ek süre talebinde bulunmuş, ancak encümen kararlarının iptali söz konusu olmamıştır. Diğer taraftan Belediyemiz Encümenince yukarıda belirtilen kararına karşı muhatapları tarafından bugüne kadar herhangi bir dava açılmamıştır” ifadelerine yer verildi.

İddia tamamen bir iftiradan ibaret olup, bu konuda adli mercilere suç duyurusunda bulunulmuştur
Çakmak’a ait işyerinde 18 Nisan 2017 tarihinde işyerinin mühürlenmesi için kendisine karar tebligatı götürüldüğünün bilgisini veren Düzce Belediyesi, açıklamada şunları kaydetti:

“Çakmak tebligatı kabul etmediğinden tebligat Muncurlu Köyü muhtarı İrfan Seyirci’ye teslim edilmiştir. Verilen karar gereği Düzce Valiliği ve Düzce İl Jandarma Komutanlığına bilgi verilerek işyeri 20 Nisan 2017 tarihinde mühürlenmiştir. Ayrıca; bahsi geçen işyerinin arazisinin Orman İşletme Müdürlüğüne ait olduğu, ancak köy tüzel kişiliğine kiralandığından kira sözleşmesinde üçüncü bir şahsa devredilemez maddesi doğrultusunda şu anki müstecire ruhsat verilmesi mümkün değildir. Hal böyle iken, Osman Yaman tarafından ruhsat karşılığında tesisin işletmesinin yarısının istendiği yönünde ileri sürülen bir iddia tamamen bir iftiradan ibaret olup, bu konuda adli mercilere suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Düzce İl Jandarma Komutanlığı tarafından 14 Nisan 2015 tarihinde belediyemize gönderilen yazıya istinaden 17 Mayıs 2016 tarihinde belediye encümenimizce 767 ve 794 sayılı kararları ile toplam 75 bin 878 TL para cezası, bir ay içinde ruhsat almadığı takdirde yapının yıkılmasına ve ruhsatsız çalıştığından 219 TL para cezası ile işyerinin kapatılmasına karar verilmiştir.

Düzce Belediyesi konuyla ilgili İl Jandarma Komutanlığı ile Düzce Belediyesi Encümen Kararını kamuoyuyla paylaştı.
 
İl Jandarma Komutanlığı yazısında bildirilen gerekçe şöyledir;
 
“Yapılan kontrol esnasında işyerini işlettiğini beyan eden Ömer Faruk ÇAKMAK’ın işyerini kendisinin 25.04.2012 tarihinde Muncurlu köy muhtarlığı tüzel kişiliğinden kiraladığını, kiraladığına dair Karar defter fotokopisini ibraz ederek belge üzerinde yapılan kontrolde karar defterinde kiralayanın Ömer Faruk ÇAKMAK olduğu görülmüştür.
 
İş yerinin Vergi Levhası olarak ibraz edilen 9350052088 Vergi kimlik numaralı Ticaret unvanı YAMAN TEKSTİL TURİZM TİC. LTD. ŞTİ. olduğu, Vergi levhasında ana faaliyet konusunun 139902-Tül ve Diğer Ağ Kumaşların (Dokuma, Örgü, Tığ işi imalatı ürünleri) nakış imalatı olduğu tespit edilerek, halen faaliyette Ömer Faruk ÇAKMAK’a ait iş yerinin faaliyet konusu ile vergi levhasının ana faaliyet konusunun uyumsuz olduğu görülmüştür. Vergi levhasında iş yeri adresinin adrese dayalı nüfus kayıt sistemi dahilinde kapı numarasının belirtilmediği tespit edilmiştir. Vergi levhasında YAMAN TEKSTİL isimli işyerinin yetkilisinin Osman YAMAN olduğu fakat Park Gölet isimli iş yerini işleten şahsın Ömer Faruk ÇAKMAK olduğu tespit edilerek iş yerini işleten şahıs veya Tüzel kişilik adına vergi levhasının bulunmadığı tespit edilmiştir.”

 
Düzce Belediyesi Encümeni tarafından hazırlanan kararda ise şu ifadeler yer almaktadır;
 
“İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Encümene havale olunan, 29.04.2016 tarih 4074 sayılı yazısı ve ekli evraklar birlikte incelendi.
 
Muncurlu Mahallesi Bağlantı Yolu No:7/3 adresinde bulunan orman arazisi üzerinde Ömer Faruk ÇAKMAK tarafından belediyeden izin almadan yapı yapıldığı 27/04/2016 tarihinde tutanak ile tespit edildiği, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 32. maddesi gereği mühürlenerek durdurulduğu anlaşıldı.
 
Belediye Encümeni tarafından 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 42. maddesi kapsamında (5940 sayılı yasanın 2. Maddesi ile değişik) yapılan değerlendirmede;
 
Aykırılıktan etkilenen toplam inşaat alanı 600 m2 x 39,52                         23.712,00 TL
Uygulama imar planı bulunan bir alanda yapıldığından %40 artırılarak       9.484,80 TL
Ruhsatsız olarak yapıldığından %180 artırılarak                                       42.681,60 TL
TOPLAM …………………………………………………………………………75.878,40 TL
 
Muncurlu Mahallesi Bağlantı Yolu No:7/3 adresinde yapı sahibi Ömer Faruk ÇAKMAK adına 75.878,40 TL para cezası verilmesine, 1 ay içinde ruhsatlandırılmadığı takdirde yapının yıkılmasına, kararın tebliği ve mali konularda gereği için Mali Hizmetler Müdürlüğüne, imar konusunda gereği için İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne, bilgi için de bir örneğinin Yazı İşleri Müdürlüğüne havalesine karar verildi.”
Yorumlar (53)
Reis 4 yıl önce
Değerli Düzceli hemşehrilerim 2019 seçimlerinde aday olacağım ve bu dertlerden herkesi kurtaracağım. Büyük projelerim var Düzcemizi hakettiği yere getireceğim. Şeffaf halka açık belediyecilik nasıl yapılır herkes görecek.
osman 4 yıl önce
Osman kardeşim seni tanırız iyi adamsın ama işi kitabına uyduramamışsın,uydursaydın üstüne kosgeb ten birmilyon hibede verirdik sana daha ne diyem:):)
ilket 4 yıl önce
Durmak yok yola devam dimi EVETçiler
Osman Yaman'a cevap 4 yıl önce
Osman Yaman diğer videoda bağırıyorsun Ve seçimde itaat ettik Akp ye ve vatandaşlığa oy verdik diyorsun gördünmü itaatı
Arda 4 yıl önce
Her yeri belediye aldızaten göletide alsın tam olur
yaralı 4 yıl önce
bu belediye birgün inönü parkını mühürledi ertesi gün yoğun telefon trafiği etkisi ile mühürler kalktı neden çünki yukarıdan düğmeye basıldı
Mağdur vatandaş 4 yıl önce
Tamam kardeşim belediye haklı olabilir
Ama düğün için sünnet için rezervasyon yaptıran kapora veren vatandaşın hali ne olacak belediye birde bunlarla ilgili bir açıklama yapsın bu hafta sonu bir daha ki hafta sonu düğünü buradaolanneyapsı
Yazıklar olsun 4 yıl önce
Yavhu orası bomboş araziydi .. zibidiler ayyaşlar esrarcılar yeriydi .. belediyenin yapmadığını adam cebinden para vererek yaptı . 10tl verip akşama kadar keyif yapılan bitane belediye parkı göstersenize ? millet ucuza huzur bulduya kapatın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın