banner851

banner955

BELEDİYEDEN YAPILAN BU PAYLAŞIMI VATANDAŞLAR TİYE ALDI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün sosyal medya üzerinden yaptığı “Düzce, Türkiye’nin en mutlu 7. ili oldu” şeklindeki paylaşımlar, vatandaşlar tarafından ti’ye alındı. Yatırımların eksik ve belediye hizmetlerinin yetersiz olduğunu savunan Düzceliler, hava kirliliği sorununu da unutmayarak, araştırmayı gerçekçi bulmadıklarını vurguladı.

Gündem 22.11.2022, 12:31 22.11.2022, 16:18
1211

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun "illere ve cinsiyete göre mutluluk düzeyi" araştırmasına göre Düzce, Türkiye sıralamasında 7. sırada yer aldı.

Belediye hesaplarından yapılan paylaşımın ardından vatandaşlar yorumlarıyla haberi tiye alarak “Türkiye’nin en pis havasına sahip 2. İli” olduğumuzu hatırlattı.

Söz konusu paylaşımı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk özlü şu mesajla paylaştı; “Belediyecilik faaliyetlerinde en temel esas İNSAN. İşin özü İNSAN ‘ın mutluluğu ve memnuniyeti. Bu sebeple biz hemşehrilerimizin mutluluğunu ve memnuniyetini en önemli başarı kriterimiz olarak görüyoruz. TÜİK verilerine göre Düzce Türkiye’nin en mutlu 7. İli. Teşekkürler Düzce”

Yapılan bu paylaşım üzerine vatandaşlardan yorum yağmuru geldi…

Paylaşıma gelen yorumlarda haberin inandırıcı olmadığı vurgulanırken, trafik çilesi, yol çalışmalarının bir türlü bitmemesi, hava kirliliği gibi temel yaşam alanlarının kalitesizliğine atıf yapılarak, paylaşılan bilgi ağır eleştirilere maruz kaldı.

Düzce Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında söz konusu paylaşıma ilişkin gelen yorumlardan bazıları şu şekilde;

banner844
Yorumlar (7)
Hasan Hüseyin kaya 5 gün önce
Bize karşı kimse bişey sormadı
Madur 5 gün önce
Çokkkk merak ettim bu mutluluğu askari ücretlilere mı yoksa emeklilere sorupta öylemi karar verdiler
Düzce'nin bundan habe 5 gün önce
Tüik'in açıkladığı enflasyonun inandırıcılığını biz halk olarak biliyoruz. Düzce için paylaşılan bu tablo içeriği de yok hükmündedir.
Köylü 5 gün önce
Nasıl olmuş diyenlere...Ne kadar az bilgin varsa o kadar çok mutlusun :)
M. ÇELEBİ 5 gün önce
Kriterleri nelerdi acabaa :)
düzcellii 5 gün önce
zar atıyolar şu diyolar kendilerinden haberi yokki bir şey belirlesinler bu kurum boş iş kapatılmalı
Bekir SÖNMEZ 5 gün önce
Yoksulluğun kol gezdiği yerlerde kime sorsanız "çok şükür mutluyum der"
Yeni Sayımız