banner851

banner955

BELEDİYENİN ÖZ KAYNAKLARIYLA YAPILACAK

Düzce şehir merkezinde ihtiyaç duyulan mahallelere yönelik Düzce Belediyesi’nin hayata geçirdiği mahalle konakları projesi tüm hızıyla devam ediyor. Belediyenin öz kaynakları ile yapımı devam eden Çavuşlar Mahallesi Konağı’nın tamamının ahşap olacağı bildirildi.

Gündem 11.05.2022, 10:32 12.05.2022, 12:09
4219
BELEDİYENİN ÖZ KAYNAKLARIYLA YAPILACAK

Konuya ilişkin kurumdan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Düzce Belediyesi, hizmetlerin vatandaşa daha hızlı ve sağlıklı şekilde aktarılmasının yanı sıra mahalle sakinlerinin sosyal kültürel faaliyetlerini nezih ve sağlıklı bir ortamda yapabilmelerine imkân sağlayan mahalle konakları yapım çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün direktifleri doğrultusunda mahalle konaklarının öncelikle belirlenen bölgelere yapımı için hareket eden Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Çavuşlar Mahallesinde de konak yapımı için çalışmalarını başlattı.
Konağın yapılacağı alanda öncelikli olarak fizibilitesini tamamlayan ekipler, mahalle konağına ilişkin proje doğrultusunda alanın zemin yapısında iyileştirmeler yapmalarının ardından beton dökme işlemini bitirerek inşa çalışmalarına hazır hale getirdi.”


“Belediyenin öz kaynakları ile yapılacak”
Açıklamada, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ifadelerine de yer verildi. İhtiyaç duyulan her mahallede konak yapımına yönelik adımlar atacaklarını belirten Başkan Özlü, şunları kaydetti: “Düzce Belediyesi, her zaman vatandaşlarının yanında, vatandaşlarının ihtiyaç duyduğu çalışmaları gerçekleştirme çabasında olan sosyal bir belediyecilik anlayışıyla sahada bulunuyor. Mahallelerimize yönelik konak çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Beyciler Mahallemiz de yapımı tamamlanan konağımızı yakında halkımızın hizmetine sunacağız. Aynı şekilde Çamköy Konağımızın yapımını da aynı ihtimam ile sürdürüyoruz. Çavuşlar Mahallesi’nde hayata geçireceğimiz konak projesinde ise tamamen belediyemizin öz kaynaklarını kullanacağız. Yapının tamamı ahşap olacak şekilde hazırlıklarımızı yaptık. Verandası da olacak konağımızı halkımızın hizmetine sunacağız. Burada da hedefimiz tıpkı Beyciler ve Çamköy’de olduğu gibi kısa sürede mahalle sakinleri için nezih bir mekan oluşturmak.”  

HABER:AHMET ÇELİK

banner844
Yorumlar (3)
Taflan 7 ay önce
Hamidiye Mahallesi konağı da sağlık ocağı arkasına yapılabilir.
vatandaş 7 ay önce
kesilen ağaçların nerede kullanılacağı belli oldu
düzceli 7 ay önce
önce yolları yapsınlar olimpiyat kavşağından ah pardon sancaklı kavşağından özdileğe kadar memursenin önünden giden yol mayın tarlası gibi hiç mi geçmiyorsunuz sayın bakanım oralardan Allah aşkına yol yapın
Yeni Sayımız