banner851

banner955

“Ben bu düşüncelerim için ölümü bile göze alırım.”

Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ile MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz arasındaki söz düellosuna bir yenisi daha eklendi.

Gündem 02.04.2009, 14:15
145
“Ben bu düşüncelerim için ölümü bile göze alırım.”
banner1032

AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ile MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz arasındaki tartışmalar devam ediyor. Konuyla ilgili son açıklamayı MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz yaptı. Ilgaz, Kaşıkoğlu'nu sert bir dille eleştirdi.

Taş ocağının ihalesini alan Madencilik şirketi ve bu şirket için alınan ÇED raporuyla AK Parti Milletvekili Metin Kaşıkoğlu'nun bağlantısı olduğunu iddia eden Ilgaz'ın geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarına Kaşıkoğlu'ndan yanıt gelmişti. Kaşıkoğlu'nun konu ile ilgili olarak verdiği cevabı üzüntü ve teessürle öğrendiğini söyleyen Ilgaz, “ Benim kullandığım Türk milliyetçiliği kavramındaki Türk kimliği etnik kökeni ifade etmeyip, kurtuluş savaşını beraber veren ve Türkiye cumhuriyeti devletini kuran, Türk kurucu kimliğidir. Vatan gibi, bayrak gibi, kutsal ve bütünleştirici bir kavramdır ve bize göre Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes bu ifade şekli ile Türk’tür.” diyerek, Kaşıkoğlu'nun kendisi hakkındaki iddialarına cevap verdi.

Ilgaz, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Eğer yukarıda anlattığım düşünceler ayrımcılık anlamına geliyorsa evet ben ayrımcıyım. Eğer yukarıda ifade etmeye çalıştığım milliyetçilik anlayışı aşağılık bir düşünce şekli ise değil aşağılık olmayı, ben bu düşüncelerimi korumak ve herkese kabul ettirmek için ölümü göze alırım. Bizim siyaset anlayışımız sayın vekilinki gibi kısa vadeli söylemler değil, çok uzun vadeli ve asla oy hesabına dayanmayan söylemlerdir. Biz sırf daha fazla oy almak için gerçek düşüncelerimizi birilerine şirin görünmek için saptıracak değiliz. Dün söylediğimizin bugün arkasındayız, bugün söylediğimizin de her zaman arkasında olacağımızın da bilinmesini istiyorum. Sayın vekil hem yazılı açıklamasında, hem de tv programlarında benim ilaç yolsuzluğu yaptığımı ve devleti zarara uğrattığımı iddia etmiştir. Sayın vekil, benim yolsuzluğumun ne olduğunu, bu yolsuzluğa karşı varsa düzenlenen müfettiş raporlarını, hakkımda aleyhime açılmış davaları, yolsuzluğun miktarını, eğer kendine ve düzce kamuoyuna çok azda olsa saygısı varsa açıklamak zorundadır. Eğer bu açıklamayı yapmaz ise bundan sonra kendisini hiçbir ortamda ciddiye almayacağımı bilmesini

Ilgaz açıklamasının sonunda A8 söylemlerini de hatırlatarak, “ A8 meselesine gelince; bana bu bilgiyi veren Düzce de önemli bir kamu görevi yapan bir yetkilidir. Sokak dedikodusu ile iş yapmıyoruz. Eğer kendisi izin verirse ismini açıklarım vermez ise tazminat ödemek pahasına kaynağımı açıklamayacağımın da bilinmesini istiyorum. Ama sayın vekil kimlerin kendisinin Ankara da A8 kullandığını bilgisine sahip olduğunu zannediyorum tahmin ediyordur. Ayrıca burada tazminat almasının da mümkün olacağını düşünmüyorum.” dedi. Ilgaz, taş ocağı konusunu takibe devam edeceğini, konuyu adli makamlara da taşıyacağını, sözünün ve iddialarının da arkasında olduğunu kaydetti.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu