banner851

banner614

BERAT KANDİLİ'NDE DUALAR EVLERDEN YÜKSELDİ

banner619

Diyanet İşleri Başkanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara vermesinin ardından Düzce'de Berat Kandili dolayısıyla dualar evlerden yükseldi.

banner846
Gündem 08.04.2020, 10:24
2436
BERAT KANDİLİ'NDE DUALAR EVLERDEN YÜKSELDİ
banner844

Düzce’de evlerinde Kur'an-ı Kerim okuyan, namazlarını kılan vatandaşlar, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün bir an önce ortadan kalkması, ölümlerin sona ermesi ve hastaların iyileşmesi için dua etti.

Düzcelileri, yatsı namazı sonrası cami hoparlöründen edilen dua için ellerini semaya açtı. Camiye gidemeyen vatandaşlar evlerinde Kur'an-ı Kerim okudu. Vatandaşlar, salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifaya kavuşmaları için yatsı ezanı sonrası tüm camilerden yapılan duaya eşlik ederek "amin" dedi.

Vatandaşlar, cep telefonu ile görüntülü arama yaparak imam hatip eşliğinde Yasin Suresi okudu.

Yorumlar (7)
Köylü 1 yıl önce
Ne ön yargilisiniz insanların babaları öldü onun okumasını yapıyolar yaptığınız yorumlara bakın Allah kabul etsin merhumada rahmet eylesin insAllah
Kopuk 1 yıl önce
Siz nasıl insanlarsınız orası cenaze evi o yardım kutusu dediğin şeyde camın içinde Mekke olan bir aksesuar sizin gibi insanlar yüzüne bu ülke gelişmiyor işte düzcenin insanı kadar yobaz insan görmedim biraz kendinizi geliştirin ve insanlara saygı duymayı öğrenin!!!
Gerçekler 1 yıl önce
Sehpanın üstündeki yardım kutusu değil, üzerinde ayet yazılı
25°
parçalı az bulutlu