banner851

banner955

BEŞİR DERNEĞİ YOLDA KALANLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu Bolu Dağı Geçidinin trafiğe kapanması, Düzce’de birçok araç sürücüsü ve yolcunun yolda mahsur kalmasına neden oldu. İstanbul istikametinden Ankara’ya seyreden yüzlerce araç Düzce gişelerine yönlendirildi. Beşir Derneği Düzce Şubesi yolda mahsur kalanlara sıcak çay ve çorba ikramında bulundu. Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı ise Düzce Valisi Cevdet Atay’ın kendilerine gönderdiği mesajı esnaflarla paylaşarak, lokanta ve restoran işletmecilerine, “İşyerlerinizi açık tutun” çağrısında bulundu.

Gündem 23.01.2022, 23:28 23.01.2022, 23:49
5195
BEŞİR DERNEĞİ YOLDA KALANLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ
banner986

Düzce’yi etkisi altına alan kar yağışı, Türkiye’nin en önemli geçiş noktalarından birisi olan TEM Otoyolu Düzce –Bolu kesimi ve D-100 karayolu Bolu Dağı Geçidinin ulaşıma kapanmasına neden oldu. TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nun ulaşıma kapanması ile birlikte, Ankara İstikametine gitmek isteyen yüzlerce araç, Düzce’de mahsur kaldı.

Yolda mahsur kalan araç sürücüleri ve yolcuların imdadına ilk olarak Beşir Derneği Düzce Şubesi ekipleri yetişti. Beşir Derneği Düzce Şubesi ekipleri, kar yağışı ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan vatandaşlara, sıcak çay, sıcak çorba, meyve suyu ve kek ikram etti.

Kayıkcı Vali Cevdet Atay'ın mesajını esnafla paylaştı

Öte yandan Düzce DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, TEM Otoyolu Düzce Gişelerinden çıkış sağlayan ve D-100 Karayolu Üzerinden Ankara İstikametine seyretmek isteyen, yolda kalan araç sürücüleri ile yolcular için, Düzce esnafına çağrıda bulundu.

Kayıkçı, yolda mahsur kalan misafirler için Düzce Valisi Cevdet Atay’ın kendilerine gönderdiği mesajı paylaşarak;   “Acil! Düzce valimizin talimatıdır. Bolu Dağı kısmı otoban ve TEM yolu yoğun kar yağışı nedeniyle tamamen kapalıdır. Yoldaki araçlar, yol boyu tesislerine ve şehir içine yönlendirilmiştir. Bu itibarla, yolda mahsur yolcuların yemek yiyeceği lokantalar, vakit geçirebileceği kafeteryaların açık tutulması gerekmektedir. Bu talimata uyulması hususu bütün ilgili işyeri sahiplerine duyurumuzdur” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Madur 4 ay önce
Bu Beşir derneği nin sıfatı ne Kızılay'ın adı değişti de bizimmi haberimiz yok veya afadın mı adı değişti her zaman bunlar öne çıkmaya başladı ?
düzceli 4 ay önce
hay maşAllah
Himm 4 ay önce
Bebekler de kek le cay icer
Tatar ramazan 4 ay önce
Memlekette Kızılay yok mu, Memlekette Afad yok mu, Memlekette.....
# 4 ay önce
Evinde oturanlar deli bunlarmi akıllı cikmasinlar kar yağarken yola
19
parçalı bulutlu