banner851

banner955

Beyköy Belediye Başkanı Kılıç’dan Açıklama Geldi

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Düzce’ye bağlı Duraklar Köyü Muhtarı Erol Tayhan’ın açıklamasının gerçeği yansıtmadığı, davanın henüz sonuçlanmadığını belirtti.

Gündem 21.10.2009, 18:07
240
Beyköy Belediye Başkanı Kılıç’dan Açıklama Geldi

Düzce’ye bağlı Duraklar Köyü Muhtarı Erol Tayhan köylerinin bir kısmının Beyköy Belediye sınırlarına dahil edilmesi talebine karşı bölge idare mahkemesine yapılan yürütmeyi durdurma taleplerinin kabul edildiğini ve Duraklar Köyü hem bölünmekten hem de Düzce Duraklar Köyü’nden geçen Aydınpınar – Düzce yolunun doğusunda bulunan köye ait arazinin Beyköy sınırlarına dahil edilmesi için Beyköy Belediyesi tarafından yapılan başvuruya karşılık Köy Muhtarlığı’nı Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’ne açtığı yürütmeyi durdurma talebinin mahkeme tarafından olumlu bulunduğunu açıklanmıştı.

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, bu konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Kılıç,” Beyköy Belediyesi ile Duraklar Köyü arasında mücavir alan ile ilgili kamuoyuna Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’nin kararı yanlış açıklanmıştır.” diyerek devam etti

“Verilen karar yürütmeyi durdurma kararıdır ve bu karar bir ara karardır. Özellikle Beyköy Belediyesi’ne karşı kazanılmış bir davadan bahsedilmektedir. Bu yanlıştır. Bu dava da Beyköy Belediyesi ile birlikte davalı olarak Düzce Valiliği ve Bayındırlık İskan Bakanlığı’da bulunmaktadır. “

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Söz konusu davada verilen karara, süresi içerisinde bir üst mahkemeye yürütmeyi durdurma kararına karşı derhal itiraz edilmiştir. Bu tür nitelikteki davalar sonuçlanmadıkça ve kesinleşmedikçe hüküm ortaya çıkmış sayılmaz.” sözleri ile tepkisini gösterdi.

Yorumlar (0)
22
açık