banner851

banner955

BEYKÖYLÜLER BIKTI!

Beyköy-Düzce arasında sefer yapan Beyköy Belediyesi’ne ait halk otobüslerinin duraklara geç gelmesi Beyköylüler’i bıktırdı. Uzun süren bekleyişler yüzünden sabah vaktinde işe gidemeyen vatandaşlar, akşam saatlerinde ise hem gecikmeli seferler hem de yoğunluktan bezdi. 5 bin nüfusu olan beldenin otobüs sistemindeki sıkıntılar Belediye Başkanı Osman Kılıç’ı tepkilerin odağına yerleştirdi.

Gündem 14.08.2020, 12:46 14.08.2020, 22:34
5363
BEYKÖYLÜLER BIKTI!

Koronavirüs pandemisinde Beyköy halkına ücretsiz maske, kolonya, patates ve soğan ulaştırarak alkış alan Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, otobüsler konusunda sınıfta kaldı. Salgın gerekçesiyle nisan ayında otobüs seferlerini saat başına kadar düşüren Başkan Kılıç, 1 Haziran’da başlayan kontrollü normalleşme süreci sonrası sefer saatlerinde düzenlemeye gidilmesi talimatı verdi. Bu doğrultuda temmuz ayında yeni bir sefer planı oluşturan Beyköy Belediyesi, gün içindeki yoğunluğa göre 1 saat, yarım saat ve 20 dakika olarak belirlenen sefer saatlerine ilişkin listeleri duraklara astı.

Ancak haftalardır ilan edilen sefer saatlerine uyulmaması Beyköylüler’i isyan noktasına getirdi. Belediyeye yapılan şikayetlerde ise yetkililerin, mağdur vatandaşlar yerine şoförlerin beyanlarını dikkate alması tepkileri daha da arttırdı. 5 bin nüfuslu beldede toplu ulaşım gibi önemli hizmetin halka düzgün şekilde verilmemesi gözleri Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç’a çevirdi.

İşte gün gün yaşanan mağduriyetler

9 Ağustos Pazar günü ilan edildiği şekilde 18.30 otobüsüne binmek üzere Küçüksu’daki durağa gelen vatandaşlar dakikalarca otobüs bekledi. Otobüsün gelmemesi üzerine biriken yoğun kalabalık ancak 19.00 otobüsüne binebildi. Henüz ilk durakta otobüste adım atacak yer kalmamasına rağmen şoförler vatandaşların canını hiçe sayarak diğer duraklarda yolcu almaya devam etti. Otobüste sıfır mesafeyle yolculuk yapmak zorunda kalan yolcular “Boşuna niye maske takıyoruz o zaman?” diyerek belediyeye tepki gösterdi.

11 Ağustos Salı günü, 2 sene önce Beyköy’e bağlanan Değirmenbaşı Mahallesi’nden 08.00’da geçmesi gereken otobüs yarım saat beklenmesine rağmen geçmedi. Mağdur yolcular Beyköy merkeze inerek bir sonraki otobüse binmek zorunda kaldı. İşine geç kalanlar duruma isyan etti.

14 Ağustos Cuma günü saat 09.00 itibariyle sefere başlaması gereken otobüse binmek için belde içindeki duraklara gelen vatandaşlar dakikalarca otobüs bekledi. Otobüsün gelmemesi üzerine işine yetişmek isteyen vatandaşlar duraklar arasında mekik dokudu ancak yürüdüğüyle kaldı. Şoförlere 09.00 otobüsünün kalkmadığını söyleyen birçok vatandaş da “otobüs kalktı” cevabını aldı ama ortada saatinde kalkan ve zorunlu güzergâhından sefer gerçekleştiren bir otobüs yoktu. İşine geç kalan vatandaşlar “Mağduruz” diyerek duruma isyan etti. Bu da yetmezmiş gibi 09.30’da kalkması gereken otobüs de ancak 09.35’te sefere başlayabildi.

Mağduriyet üzerine ulaştığımız belediye yetkilisi gerekli notları alarak ilgileneceğini söyledi. 5 dakika sonra geri dönüş yapan yetkili “Şoför kalktık diyor.” diyerek duraklarda otobüs bekler vaziyette çaresizce işine gitmeyi bekleyen vatandaşların şikayetleri yerine şoförün beyanını dikkate aldı. Bunun dillendirilmesi üzerine ise yetkili “Otobüslerdeki kameraları yolcu sayımı için söktük. O nedenle görüntülere bakamıyoruz. Başka bir şikayetiniz olursa arayın.” diyerek tatmin edici bir cevap vermeden konuşmayı sonlandırdı.

Otobüs konusunda sınıfta kalan Beyköy Belediyesi ve başkan Osman Kılıç’ın bu konuda bir adım atıp atmayacağı bilinmezken vatandaşlar parasını ödeyerek bindiği otobüslerin ilan edilen saatte kalkmasını ve zorunlu güzargahını takip etmesini istiyor. Öte yandan yapılmayan seferler nedeniyle otobüslerde oluşan kalabalığın da, koronavirüs tehlikesine karşı önlenmesi gerekiyor.

banner844
Yorumlar (12)
Doktor 2 yıl önce
Beyköy yine dillerde herzaman ki vurdum duymazlık otobüs saatleri konusunda ve belli başlı şöförler konusunda ciddi sıkıntıları olan bir belde fakat bir iyileştirme yada çözümleme söz konusu değil! Otobüsler takip edilsin bakılsın tıka basa dip dibe herkes ama otobüse corona binmiyor sanırım o yüzden üst üste yolcu alıyorlar!!!! Bukadar sorumsuzluk gelişen kent beyköye yakışmıyor reklam olmaya hiç gerek yoktu! İnsan hayatı bu kadar ucuz değil! Yetkilileri çözümlemeye davet ediyorum umarım bir sonraki haberde teşekkür söz konusu olur!
Halk 2 yıl önce
Ben her aksam 6 dacikiyorum ve 6 arabasina bimiyorum ve 3dort aksamdan beride otobuslerdehep yervar yolda bi digim halde oturuyorum bu vatandas kimse valla kesin bi takintisi var demekki
Vatandaş 2 yıl önce
Organize yolunu kazdılar acaba nezaman yapılacak
vatandaş 2 yıl önce
buda cıvıttı bununda eçimde sonu yaklaşıyor güle güle osman
Beyköy lü 2 yıl önce
Başkan herkez ile barışık olacaksın bak zaman sungşbi geçiyor konuşmadığın kişilerle barış ilan et düşmanlıkla bunlar olmaz zaten künah...
Elif usta 2 yıl önce
Sabah işe giden insanlar için ara seferleri kaldırmak yerine faaliyete koysunlar işe geç gitmekten büyük sıkıntıya düşüyoruz sosyal mesafe diye bir şey yok
Harbici 2 yıl önce
Osman gardaş işler bu konuda iyi değil herhalde,çünkü ilk defa böyle bir serzeniş haberi okuyorum beyköyden.
Beyköy lü 2 yıl önce
Osman kılıç la ne alakası var otobüs saatini Başkan mı takip edecek.abartmayın bu kadar.Koperatife nekadar denetim varsa yapılıyor polis jandarma belediye yönetim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık