banner851

banner955

BİLGİ ORTAOKULU’NDAN TAM DESTEK

Kahraman Türk Ordusu için Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına Düzce Kalıcı Konutlarda bulunan Bilgi Ortaokulu da destek verdi. Kampanyaya ilişkin konuşan okul idarecisi Ahmet Yalçın ise, ‘Bir Damla Bin Umut’ düşüncesiyle yola çıktıklarını söyledi.

Gündem 09.02.2018, 12:33 10.02.2018, 10:11
1064
banner1032

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’e operasyon düzenleyen Kahraman Türk Askerlerimiz için Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destekler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bugün bir destek de Kalıcı Konutlar’da bulunan Bilgi Ortaokulu’ndan geldi.
Bağış kampanyası kapsamında ilk olarak okulun toplantı salonunda kan bağışı ve önemi ile ilgili bilgiler verildi. Sonrasında ise kan bağışında bulunmak isteyenlerin formları dolduruldu.

Kan bağışı konusunda duyarlılık oluşturmak ve yetişme çağındaki öğrencilere de toplumsal bilinç aşılamak adına okul idaresinin tam destek verdiği kan bağışı kampanyasına, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler tarafından yoğun ilgi gösterildi.

“’Bir Damla Bin Umut’ düşüncesiyle yola çıktık”
Herkesi kan bağışı yapmaya davet eden Okul Müdürü Ayhan Yalçın ise kampanyaya ilişkin şu ifadelerde bulundu:

"Okul idaresi ve öğretmenlerimizin kararıyla ‘Bir Damla Bin Umut’ düşüncesiyle Afrin'de mücadele eden kahraman ordumuz için kan bağışı kampanyası düzenledik ve Kızılay’ı davet ettik. Gördüğünüz gibi öğretmenlerimiz ve velilerimiz kan bağışında bulundu. Bizler de önemli bir olayın organizasyonunu yaptığımızdan dolayı çok mutluyuz. Herkes kan versin, herkes hayat bulsun”

Kan bağışı yapan öğretmenler de kan vermenin önemli bir insani görev olduğunu söyledi.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (18)
İşte budur 5 yıl önce
Umarım diğer okullar sizi örnek alırlar.
Satmasalar bari 5 yıl önce
kanı bağış ile alıp özel hastanelere sattığınız gibi.. kullanılmayan ünite ünite bağışları da satmayın
Öğretmen 5 yıl önce
Gerçekten çok mutlu olduk güzel bir organizayon oldu ama inşAllah verilen kanların bir damlasına bile gerek kalmaz. Olur da bir bir şey olursa belki verdiğimiz bu kan bir bedende gazi olur şehit olur da Allah bunun hatrına bizi de affeder
Gürkan 5 yıl önce
Bizim için kanını, canını veren Kahraman Türk Askerinin her zaman yanındayız.Okulum adına gurur duydum. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Merve 5 yıl önce
Çocuğum bu okulda okuyor ve bu kampanya bizi çok onure etti. Tebrrik ediyorm
Vatandaş 3 5 yıl önce
Sadece Eğitim ve öğretimde ki başarısı ile yetinmeyen Bilgi Orta Okulunu sosyal yardımlaşma alanındaki güzel adımı için tebrik ederim
cengaver 5 yıl önce
Yapılan yardım kampanyasının hayırlara vesile olmasını temenni ederim..
Öğretmen 5 yıl önce
Yeni çıktım dersten ben de gidiyorum bağışa...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı