banner615

banner614

banner701

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

banner619

“Cumhurbaşkanlığı Birinci 100 Günlük İcraat Programı” kapsamında yer alan “Kadın Kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin, sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılması” eyleminin gerçekleştirilmesi amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gündem 26.11.2019, 14:27 26.11.2019, 17:22
522
banner785

Düzce Valisi  Zülkif Dağlı’nın koordinesinde Ticaret İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen bilgilendirme toplantısında, ekonomik ve ticari hayatın en önemli faktörlerinden biri de hiç kuşkusuz kooperatifler olduğu, kooperatiflerin; hakları ve sorumlulukları eşit kişilerin karşılıklı yardımlaşma, dayanışma ve kefalet araçlarını kullanarak, tek başına yapamayacakları işleri bir araya gelerek, en iyi biçimde ve en düşük maliyetle yapmalarına fırsat veren teşekküller olduğu vurgulandı.
Ayrıca kooperatiflerin diğer şirket türlerinden farklı olarak, gelir dağılımında adaletin tesisi ile refahın tabana yayılması, istihdama katkı sağlaması, kişilerde aidiyet duygusunu geliştirmesi, işinin sahibi ve ortağı yapması, ölçek ekonomisi sağlayarak maliyetleri düşürmesi, özelliklerinden hareketle, bugün insanların en doğal hakları olan barınma, giyinme ve gıda başta olmak üzere, enerji ve eğitim alanlarında da faaliyet göstermeye başladığı ifade edildi.Türkiye’nin sosyal sermayesini güçlendiren bir iş modeli olan kooperatifçiliğin ülkemizin hedeflerine ulaşmada önemli katkılar sağladığına vurgu yapılan toplantıda; kooperatifçiliğin geliştirilmesi, daha geniş alanlara yayılabilmesi ve nitelikli şekilde yapılabilmesi için Düzce Valiliği koordinesinde kurumlarımızın özverili çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Ayrıca programda; Kooperatif Nedir? Nasıl Kurulur? Genel Kurul Nasıl Toplanır, Yetkileri Nelerdir? Kooperatif Ana Sözleşmelerinde Neler bulunur? Kimler Ortak Olabilir? konularında kadın kooperatifçilerimize de bilgiler verildi.
 

Yorumlar (1)
Aa 1 yıl önce
Bu kişileri her organizasyonda görüyorum hele fotoğrafın sağındakileri. Çağla şikelde bunlar, Konuralp otağ çadırında (akibeti ne) bunlar. Kabak şenliği bunlar. Ha bir de imran aktepe var.
Ne iştir ya hu?
açık