banner851

banner614

BİN AYDAN DAHA HAYIRLI GECE…

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, İslam Alemi için yeni bir uyanış ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

banner846
Gündem 10.06.2018, 15:59 10.06.2018, 17:31
655
banner844

Bu gece idrak edilecek Kadir Gecesi olması dolayısıyla, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Düzce üniversitesi Rektörlüğü birer mesaj yayımladı.

İslam Alemi için yeni bir uyanış…
Bakan Özlü, bu mübarek gece münasebetiyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gece'nizi tebrik eder, hayır ve bereketinden nasiplenebilmeyi dilerim. Bu mübarek gecenin zor günler geçiren İslam Alemi için yeni bir uyanışa vesile olmasını ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabb'imden niyaz ederim. Cenab-ı Hak tekrarına eriştirsin inşallah.”

Birlik, beraberlik, insanlığa barış ve huzur…
Düzce Üniversitesi Rektörlüğü ise, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Kadir Gecesi, kutsal kitabımız olan Kur-an'ı Kerim'in, Peygamber Efendimize (S.A.V.) vahiy yoluyla indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, duaların kabul edildiği mübarek bir gecedir. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecede, Yüce Allah (c.c.) ‘Melekler ve ruh Rabbinin emriyle her bir iş için veya her bir kişi için inerler de inerler. O gece tan yeri ağarıncaya kadar selam ve esenliktir.’ (Kadir: 97/1-5) ayetiyle kullarına seslenmektedir. Düzce Üniversitesi olarak; milletimizin ve İslam Aleminin Kadir Gecesi'ni tebrik eder, milletimizin birlik ve beraberliğini güçlendirmesini, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (3)
DÜZCE SARAY OKULLARI 3 yıl önce
Kadir gecemizin Allah katında kadru kıymetimizin artmasına vesile olmasını dileriz.
nsm 3 yıl önce
bana terörist, münafik, cukur, cami yikanlar diyenlerin 'birlik, beraberlik, barış ve huzur' dan bahsedebilmesi, hirslarindan ne dediklerinin bile farkinda olmadiklarinin bir ispatidir.
Hasan 3 yıl önce
Bin sudan hayırlı ise adil olun insanlar arasında ayrımcılık yapmayın
23°
parçalı az bulutlu