banner851

banner614

BİNLERCE ESNAFA AF GELİYOR

Sicil sorunu nedeniyle bankalar nezdinde "kara liste"ye alınan esnafın uzun süredir beklediği kapsamlı af geliyor. Açıklama bizzat Bakan'dan geldi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnafı rahatlatacak kapsamlı bir af yapılması gerektiğini belirterek, "Numaradan sicil affı istemiyoruz, gerçekten beyaz bir sayfa istiyoruz. Ben bu taşın altına elimi koyuyorum. Başbakanımızın talimatıyla bu işi olgunlaştıracağız." ifadelerini kullandı.

banner619
Gündem 09.12.2016, 14:15 10.12.2016, 17:54
2369
BİNLERCE ESNAFA AF GELİYOR

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nda Olağan Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Kara listeye düşenlere sicil affı

Bakan Tüfenkçi, toplantıda yaptığı konuşmada, başta esnafı rahatlatacak, bankalar nezdinde yasaklı olan tüm vatandaşı ilgilendiren sicil affını gündeme taşıdı. Öngörülemeyen ekonomik kriz, terörden dolayı ticaret yapamama, bölgede yaşanan doğal felaket gibi nedenlerle işleri yolunda gitmeyen dönemsel olarak bankalarda sicili bozulan esnaf için yeni bir sayfa açılacak. Krediye ihtiyaç duyan esnaflar bankaya gittiğinde, eskiden kalan belli sıkıntılı dönemlerin sonucu bozulan sicili nedeniyle bankadan eli boş dönüyor. İşte bu durumun önüne geçmek için hükümet harekete geçti. Bakan Tüfenkci, oda başkanlarından destek istedi, “Ben bu taşın altına elimi koyuyorum, Başbakanımızın talimatıyla bu işi olgunlaştıracağız." dedi.

Esnafa İşsizlik Fonu geliyor

Bakan Tüfenkci, esnafı işsizlik fonundan yararlandıracak düzenleme ile ilgili de esnafı sevindirecek haberi verdi. Tüfenkci, düzenlemeye ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile çalışma yapıldığını ve bu çalışmanın da belli bir olgunluğa ulaştığını, yakında kamuoyuna açıklanacağını söyledi. Bakan Tüfenkci, esnafın önce 15 Temmuz Darbe Girişimi karşısındaki duruşu, şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla döviz bozdurmasına değindi, esnaflara teşekkür etti.

banner844
Yorumlar (4)
Vatandas 5 yıl önce
Bırakın bu kara kalem lafları ipler kimin elindeyse oynatmayı iyi biliyor esnafı kukla gibi oynatıyorlar önce vergi affı sonra kara defterden çıkarmaya çalışıyorlar bu ülkenin vatandaşına ölmeden kefen geçirmeyin gidişatı miz hiç iyi değil 10 seneye kalmaz ne af çıkaracak bi sebeb nede kara defterden çıkaracak vatandaş kalacak yazık bu devlete millete
Chief 5 yıl önce
Devlete karşı olan yükümlülüklerini zamanında ve tam olarak yerine getirenlerin bu kadar saf yerine koyulduğunu bir ülke daha olduğunu sanmıyorum.
wampir 5 yıl önce
bravo, geçte olsa uyanmışsınız.
Düzceli 5 yıl önce
Ödemeyenlere af çıkartılıyorsa, zamanında ödeyenlere de paraları iade edilsin. Bizi ödediğimiz için keriz yerine koymasınlar.