banner851

banner614

BİR AÇIKLAMA DAHA GELDİ

Milyonlarca kişinin bedelli askerlik konusunda beklentileri devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda bir açıklama daha yaptı. Erdoğan. Seçimden sonra bu konunun gündeme geleceğini söyledi.

banner619
Gündem 02.06.2018, 14:19 04.06.2018, 10:43
2080

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik konusunda "Seçim sonrası bunları Genelkurmay, Milli Savunma oturacağız, konuşacağız. Gerçekten 'böyle bir şeyin olması uygundur' diyorlarsa hiç bu noktada tereddüdümüz olmaz, önünü açarız" ifadelerini kullandı.
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında bedelli askerlik de gündeme gelmiş, Erdoğan "seçim ortamında böyle bir gündemi doğru bulmam" ifadelerini kullanmıştı.

Gazetecilerin bedelli askerlik konusunda sorusuna yanıt veren Başbakan Binali Yıldırım da , "Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus. Benim düşüncem bu" demişti.

2014 yılında yapılan çalışmalar neticesinde bedelli askerlik çıkmış ve binlerce vatandaş bedelli askerlikten yararlanmıştı. Bedelli askerlik ile birlikte binlerce vatandaş, 18 bin Türk Lirası karşılığında askerlik görevini yapmış sayıldı.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (23)
zorunlu askerliğe hayır 3 yıl önce
Hükümetin acilen bu konuya el atması gerekir bugün de sayıları gördük 5,5 milyon insanın askerlik ile sorunu var başbakan ne dedi hepsini almaya kalksak 17 yılda biter dedi demek ki sistemin komple değişmesi gerekiyor artık cepheye profesyoneller gidiyor komple askerlik kanunu değiştirilip modern kölelik kaldırılıp yerine profesyonel tam teçhizatlı ordu sistemi getirilmeli ve gönüllülük sistemi gelmelidir. bedelli son kez 18 yaş üstü herkese 10 bin tl karşılığında çıkarılabilir
düzceli 3 yıl önce
bir askerin devlete getirdiği mali yük ile karşılığında verdiği hizmet kıyaslanırsa bedelli askerlik her zaman avantajlıdır... koğuşta yata yata 12 ay adam bakmaktansa versin 20 bini hiç değilse bi askerin maliyetini karşılasın...
Düzce 3 yıl önce
O kadar beklendim çıksın diye çıkartmadılar seçimi bekliyorlar ama size oy yok işinize bakın
Aziziyeli 3 yıl önce
Gine hangi başkanımızin hangi değerli birisinin oğlunun askerlik zamanı geldi acaba?
Cevap 3 yıl önce
Bir genç arkadaşım sanki biz vergi vermiyoruz , her ay asgari ücretimden vergi alıyor devlet,alışveriş yapıyorum ondan da vergi alıyor,araba alıyorum vergi alıyor mazot alıyorum vergi alıyor. Bedava yaşayan siz zenginlersiniz.
Vatandaş 3 yıl önce
Askerlik yapmayan pişkin olmaz bu genel olarak böyle askerlik insanı yaşama hazırlar
DÜZCE. AKÇAKOCALI 3 yıl önce
ERKEK ADAM ASKERLİK YAPAR ORASI KORKAKLARIN YERİ DEYİL ZATEN ŞIRNAK ÇAĞIRSINLAR YİNE GİDERİM .
nsm 3 yıl önce
gariban ölsün, kodaman yan gelip yatsin. akp'nin adalaet anlayisi iste bu. sen de hüllooooog cekip 5 vakit namaza devam et, sanki Allah senin bu halini görmüyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın