banner851

banner614

BİR KEZ DAHA DİLE GETİRDİ

Düzce Adliyesi'nin mutlaka 1. bölgeye alınması gerektiğini her fırsatta dile getiren Baro başkanı Ali Dilber, 5 Nisan Avukatlar gününde bu talebini bir kez daha ifade etti. Dilber, “İkinci ligde şampiyonluğu oynamak istemiyoruz. 1. Lige çıkmak istiyoruz.”dedi.

banner619
Gündem 06.04.2014, 18:49
232
BİR KEZ DAHA DİLE GETİRDİ

5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla Öncü Ana Haber’e konuk olan Baro Başkanı Ali Dilber, Düzce Adliyesi'nin mutlaka 1. bölgeye alınması gerektiğini bir kez daha yineledi. Dilber, Baro olarak gerekli girişimlede bulundukları ancak siyasi iradenin desteği gerektiğini ifade etti.
Dilber, “1’nci Bölge olmayı çoktan hak etti. Ama adalet bakanlığının teklifi ve HSYK’nın onayı ile olacak bir iş. Adalet bakanlığının teklifinde siyasi irade gerekiyor dendi. Siyasi irade bu işe sahip çıkacak. Sayın il başkanımıza bir hukukçu o eğildi. O ve milletvekilleri bu işe sahip çıkarsa bu işin olacağını düşünüyorum. Dosya sayımız çok çok fazla. Bizde iki ağır ceza var, Bolu’da 1. Ben iki kere yazdım. Ama birilerin bakanlığa bastırmalı. Neden olmuyorsa da açıklaması lazım.” dedi.
Dilber ilginç bir benzetmede de bulunarak “İkinci ligde şampiyonluğu oynamak istemiyoruz. 1. Lige çıkmak istiyoruz.”dedi.
Avukatlık yasası ile ilgili beklediklerini de sözlerine ekledi.

Haber;S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)