banner851

banner955

BİR MAĞDURİYET DAHA! AMELİYAT OLDU, SAKAT KALMA İHTİMALİ VAR

İş insanı Cavit Demir’e ait olan Bolu Çağsu, Fatma Hatun ve Düzce Çağsu hastaneleri ile ilgili şikayetler zincirine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Daha önce Öncü Haber’in gündeme getirdiği söz konusu hastanelerle ilgili ihmallere ‘Yalan’ diyen Cavit Demir, son sağlık skandalının ardından sessizliğe gömüldü. Geçtiğimiz yıl doktorlarını da yanına alarak düzenlediği basın toplantısında verdikleri sağlık hizmetini savunan Demir, 17 Eylül’de Özel Düzce Çağsu Hastanesi’nde görevli acil doktorunun yanlış teşhisi yüzünden 7 yaşındaki çocuğun ölümden dönmesi konusunda tek bir açıklama yapmıyor. Üstelik Cavit Demir’in hastanelerinde yaşanan mağduriyetler bitmiyor. Bolu Fatma Hatun Hastanesi’nde menisküs ameliyatı olan Akçakocalı Şafak Engin’in ameliyat sırasında kıkırdağı kırıldı. Başka bir hastanede tedavisi devam eden Engin’in sakat kalma ihtimali olduğu öğrenildi. Engin hastane ve kendisini ameliyat eden doktor hakkında hukuki mücadele başlatmaya hazırlanıyor.

Gündem 21.09.2020, 13:37 22.09.2020, 17:45
6646
banner1032

Öncü Haber’in ailesi tarafından Özel Çağsu Hastanesi’ne götürülen 7 yaşındaki çocuğun acil doktorunun ihmali yüzünden bir gün sonra devlet hastanesinde apandisit patlaması teşhisi ile acil ameliyata alınmasını içeren ‘7 YAŞINDAKİ ÇOCUK CANINDAN OLUYORDU’ başlıklı haberinin ardından iş insanı Cavit Demir’e ait olan Bolu Çağsu, Fatma Hatun ve Düzce Çağsu hastaneleri hakkında adeta şikayet yağmuru yaşanıyor. Düzce Valiliği’nin talimatıyla Düzce Çağsu Hastanesi ve ilgili doktor hakkında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma devam ederken, söz konusu hastanelerde mağduriyet yaşayanlar haber merkezimize ulaşarak, şikayetlerini dile getiriyor.

İddiaya göre, Özel Çağsu Hastanesi’nin bağlı bulunduğu Bolu’daki Özel Fatma Hatun Hastanesi’nde 21 Ekim 2019 tarihinde Ortopedi Doktoru Savaş Tuncay’a menisküs yırtığı ameliyatı olan Akçakocalı işadamı Şafak Engin’in ameliyat sırasında kıkırdağı kırıldı. Bunun üzerine Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne başvuran Engin, doktorların sakat kalma ihtimali olduğunu söylemesi üzerine, tüm dünyası başına yıkıldı.

Konu ile ilgili Öncü Haber Ekibine konuşan Şafak Engin, “Bu hastanelerin sahibi Cavit Bey diye birisi. Düzce’deki Özel Çağsu Hastanesi ve Bolu’daki 2 hastane Cavit beye ait. Ben Düzceliler’e sizin kanalınızla çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen bu adamın hastanelerine gitmesinler. Ben 21.10 2019 tarihinde Bolu’daki Özel Fatma Hatun Hastanesi’nde Ortopedi Doktoru Savaş Tuncay’a menisküs ameliyatı oldum. Ameliyat sırasında kıkırdağımı kırdılar. Aynı zamanda, sağlam olan menisküsümde yırtık meydana geldi. Bunlar insan kasabı. Ben ameliyat olduğum tarihten itibaren, koltuk değnekleri ile geziyorum. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavim devam ediyor. Geçen kontrol için gittiğim Tıp Fakültesi Hastanesi’nden MR çektirmemi istediler. Tıp Fakültesi hastanesi, geç sıra verdiği için MR’ı Düzce’de bulunan Özel Çağsu Hastanesi’nde çektirdim. Birde beni ameliyata sakat bırakmalarına rağmen benden para aldılar. Ben hastane ve doktor hakkında hukuk mücadelesi başlatacağım.  Tıp Fakültesindeki doktorlar, sakat kalma ihtimalim olduğunu söylediler.” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (6)
Duzce moto club..... 2 yıl önce
Orası hastane değil tamamen bir soygun var düzceyi ellerine almışlar başka da bir yer yok bunlar çıkmışlar sağlık adı altında soyguna bunu sayın valimiz yetkililer tarafından görülmesini istiyoruz saygılar düzce mpto club ailesi......
t. 2 yıl önce
Beni is yerim hast. gonderdi kan degerlerim yuksek diye cagsu dahiliyede birseyin yok dediler kanima bile bakmadilar..Bende devlete gittim bircok kontrolden sonra ameliyat oldum kanser suphesi bile vardi gerisini siz dusunun..
Burak Erden 2 yıl önce
Taktin adamlara. Ah bir de bu elestirilerini yanlis yapinca vali, kaymakam, belediye baskanlari, parti il yonetimlerine de yapsan da samimi oldugunu görsek. Eger hastane sahibi ak partinin has adami çıkarsa o zaman gorucem elestirilerine devam edecekmisin
Osman 2 yıl önce
Hayırdır, siz Cavit'e ne taktınız? Elinizden ihale mi kaptı? Ne iş? Aranızdaki mesele başka gibi duruyor.
düzceli 2 yıl önce
SAÇMA TARAFLI VE SALDIRI NİTELİĞİNDE Bİ HABER ETİK DIŞI.. YARIN BİZE OLMAYACAĞI NE MALUM..
abuziddin 2 yıl önce
Nasıl bir üsluptur, hangi okuldan mezunsunuz çok merak ediyor ve cevabınızı bekliyorum.
13
parçalı az bulutlu