banner851

banner955

BİR TEPKİ DE ADD'DEN

Özelleştirilmeleri için ihale sürecinin başlatıldığı 14 şeker fabrikası ile ilgili bir tepki de Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi'nden geldi. Özelleştirilmek istenen şeker fabrikalarının konuta ve AVM'lere dönüştürüleceğini savunan Şube Başkanı Atay Yılmaz, "Üretim merkezlerinin yerini tüketim tapınakları alacaktır." dedi ve ekledi: "Türk halkı bu yıkıma izin vermeyecektir."

Gündem 07.03.2018, 17:11 07.03.2018, 20:16
621
banner1032

"Şeker fabrikaları cumhuriyetin kaleleridir"
"Şeker fabrikaları cumhuriyetin kaleleridir. Satılamaz. Teslim edilemez!" Bu sözlerin sahibi  Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz... Bugün yönetimi ile birlikte dernek binasında basının karşısına geçen Yılmaz, AK Parti iktidarının, özelleştirme adı altında cumhuriyetin ekonomik kazanımlarını yok ettiğini savunarak, "Bu kez, 14 şeker fabrikasını feda ediyor. 3 Nisan ile 18 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak 3 gurup ihale ile tarımsal sanayinin can damarı ile şeker pancarı üretiminin hayat damarları koparılırken, GDO'lu tatlandırıcı üreten emperyalist şirketlerin önü açılıyor. Türkiye bu girişime karşı, çiftçisiyle, işçisiyle, sendikasıyla, kamyon şoförü ile tüketicisi ile, siyasi partileri ile demokratik kitle örgütleri ile ayakta ve direnmeye kararlıdır." dedi.

"Üretim merkezlerinin yerini tüketim tapınakları alacak"
Şeker fabrikalarının kurulu olduğu kentlerde sosyal ve kültürel hayatı geliştirdiğini, yöneticisi ve işçisine vazife evi, sosyal konut, sosyal alanlar, spor tesisleri yarattığını belirten Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin arkasında emperyalist tekellerin 20 yıla varan "kararlı" ve hain mücadelesi vardır. Emperyalizme verilen sözler yerine getirilmektedir. Şimdi özelleştirilmek istenen şeker fabrikaları konuta, AVM'lere dönüştürülecek, üretim merkezlerinin yerini tüketim tapınakları alacaktır. Ülkede yıkıma uğrayan şeker sektörünün yerini ise GDO'lu tatlandırıcılar alarak Türk halkı doğacak hastalıklarla ilaç tekellerinin insafına terk edilecektir. Türk halkı bu yıkıma izin vermeyecektir. İşçisiyle, sendikasıyla, çalışanlarının aileleri ile, pancar üreticisi ile, tüketicisiyle, siyasal partisiyle, demokratik kitle örgütüyle direnecek ve cumhuriyetin bu ilk ekonomik kalelerini emperyalizmin insafına terk etmeyecektir."

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (1)
Mican 5 yıl önce
O tüketim tapinaklarindan cikmayanlar sizlersiniz
14
parçalı bulutlu