banner851

banner614

BİR TEPKİ DE KESK'TEN

banner619

Filistin’de yaşanan olaylara bir tepki de KESK Platformu’ndan geldi. Sendika binasında açıklama yapan KESK üyeleri Filistin halkının yanında olduklarını vurguladu.

banner846
Gündem 22.07.2014, 18:34
290
BİR TEPKİ DE KESK'TEN
banner844

KESK Düzce Şubesi ve temsilcilikleri platformu Filistin’de yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı. Sendika binasında KESK Şubeler Platformu Adına açıklama yapan Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Eşmekaya, “Filistin Halkının Yanındayız!”dedi.Eşmekaya,İsrail’in Filistin’e karşı son bir ay boyunca yoğunlaştırdığı saldırısı, insanlık tarihinin üzerine kara bir leke sürmeye devam ettiğini hatırlattı ve Ak parti iktidarının somut adımlar atarak kadliam aygıtlarının kaynaklarını kesmesi gerektiğini ifade etti.


Eşmekaya, “Kitlesel kuşatma altındaki Filistin halkına yönelik uygulanan işkenceye, gerçekleşen binlerce tutuklamaya, ölümlere ve işgale karşı yükselen Filistin direnişiyle dayanışmak, bölge halklarının emek ve demokrasi güçleriyle birlikte mücadelesine buradan da bir ses vermek adına İsrail’in uyguladığı düşman hukukunu, ırkçı politikaları kınıyoruz.”dedi.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 


Yorumlar (0)
28°
az bulutlu