banner851

banner614

"BİRÇOK ALANDA DÖNÜŞÜM GETİRECEK"

banner619

Düzce Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Düzce Teknoloji Zirvesi'nin ikinci gününde “Teknolojide Yerli ve Milli Olmak” ile “Blockchain” konuları konuşuldu. Programda şifrelenmiş şekilde veri yönetimi sağlayan dağınık yapıda bir veritabanı sistemi olan Blockchain (Blok Zinciri)’in Bitcoin olmadığına dikkat çekilerek, güvenli olan bu sistemin birçok alanda dönüşüm getireceği vurgulandı.

banner846
Gündem 23.10.2019, 17:52
823
"BİRÇOK ALANDA DÖNÜŞÜM GETİRECEK"
banner844
Düzce Üniversitesi Meraklılar Topluluğu öncülüğünde, Düzce Genç Girişimciler Kurulu ve Düzce Genç MÜSİAD’ın destekleri ile düzenlenen Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci günü, Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı ve TÜRKSAT Teftiş Kurulu Uzmanı Adnan Çelik’in konferansı ile başladı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve teknolojinin her yönüyle konuşulduğu programa; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım sağladı.


Uydu ve uzay çalışmalarını anlattı
"Teknolojide Yerli ve Milli Olmak" başlıklı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı ve TÜRKSAT Teftiş Kurulu Uzmanı Adnan Çelik, dünyadaki uydu ve uzay çalışmalarının ne zaman başladığını ve Türkiye’de bu çalışmaların ne zaman gerçekleştiğini örneklerle anlattı. Ülkemizde uydu ve uzay çalışmalarının gelişimi hakkında bilgiler paylaşan davetli konuşmacı, dünyadaki gelişmeleri değerlendirerek ülkemizin uzay çalışmalarında geldiği son durumu katılımcılara aktardı. TÜRKSAT’ın neden önemli olduğunu da katılımcılarla paylaşan Çelik, tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı."Birçok alanda dönüşüm getirecek"
Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci oturumunda ise Verisun Bilişim Ceosu Sadullah Uzun, "Blockchain" başlıklı sunumuyla öğrencilerle bir araya geldi. Blockchain’in Bitcoin olmadığını belirterek sözlerine başlayan Uzun, güvenli olan bu sistemin birçok alanda dönüşüm getireceğini vurguladı. Blockchain ile dijital kimliklerin öneminin artacağını ve bununla birlikte her bilginin dijital ortama aktarılacağını dile getiren Uzun, her şeyin çok hızlı olduğu bir dünyada Blockchain’in gerekli olduğunu ifade etti.

Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci günü, davetli konuşmacılara hediyelerinin takdim edilmesiyle son buldu.
Yorumlar (2)
He Anladık He 2 yıl önce
Üniversite haberlere çıkmak için çırpınıp duruyor gün geçmiyor ki ya faaliyet ya etkinlik haberleri hocasıyla öğrencisiyle rektörüyle medyada. Zor değil haberlere çıkmak marifet de değil. Nedir bu ekranlara çıkma sevdası anlayamıyoruz ne yapmaya çalışıyorsunuz?
Vee 2 yıl önce
Tekerlek icat edilmistir.