banner851

banner614

BİRGÜN GAZETESİ'NE YARGIDAN TEKZİP!

banner619

Türkiye'deki özel ve devlet üniversiteleri dahil 68 rektörün uluslararası hakemli dergilerde hiç makalesi bulunmadığı yönünde Birgün Gazetesi'nde yer alan haberde adı geçen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, avukatı aracılığıyla düzeltme metni yayınlattı. Düzeltmede, Rektör Çakar'ın uluslararası hakemli dergilerde toplam 20 adet yayını ve bu yayınlara yapılmış bine yakın atfı bulunduğu aktarıldı.

banner846
Gündem 30.01.2020, 13:09 30.01.2020, 17:02
1467
banner844
Birgün Gazetesi'nin "Liyakat yok rektörlük var, makale yok yandaşlık var" başlığı altına sütunlarına taşıdığı haberde, uluslararası hakemli dergilerde makalesi ve atfı bulunmayan rektörlerden biri olarak sayılan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, doğru olmayan bilgilerle kamuoyunu yanıltan gazetede tekzip metni yayınlattı.
Türkiye'deki özel ve devlet üniversiteleri dahil 68 rektörün uluslararası hakemli dergilerde hiç makalesi bulunmadığını konu alan haberde adı geçen Rektör Çakar, sosyal medya hesabı üzerinden yalanladığı bu haberle ilgili gerekli düzeltmelerin yapılmaması üzerine hukuki yollara başvurdu.
Düzce Üniversitesi Rektörlüğü Vekili Av. Metin Polat, Düzce 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak bu habere tekzip istedi. Mahkemenin düzeltme ve cevabın yayınlanmasına karar vermesi üzerine Birgün Gazetesi'nin 30 Ocak 2020 sayılı nüshasında Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile ilgili aşağıdaki tekzip metni yayınlandı.
 
Yorumlar (4)
Düzce 1 yıl önce
Birgüne de soyadı gibi Çakmış
hukukcu 1 yıl önce
sulh ceza mahkemesi mi kaldi yaa! duzeltme metnindeki karara bakarsaniz sulh ceza hakimligi oldugunu gorursunuz. kopyala yapistir habercilik yapmayin.
Resul İnan 1 yıl önce
tekzip in ne olduğundan habersiz basın kuruluşu ÖNCÜ, yanlış bilgiler olduğuna mahkeme karar verir bu sadece yasal hakkın kullanımı karşı görüşün aynı boyutta yayını, yanlışın düzeltildiğine ezberden karar veremezsiniz.
bu gazete 1 yıl önce
gazete demek haksızlık olur.iftira kağıt paçavrası.her haberleri iftira,yalan abartı.alıp okuyanlara şaşarım.
27°
açık