banner851

banner614

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

banner619

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak illerdeki STK temsilcilerinin de katılımlarıyla, Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen hava saldırısı sonucu şehit olan Mehmetçikler ve akabinde başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı ile ilgili ortak basın açıklaması yapıldı.

banner846
Gündem 02.03.2020, 12:35 02.03.2020, 12:43
1242
BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ
banner844
banner785

Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen hava saldırısı sonucu şehit olan Mehmetçikler ve akabinde başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı ile ilgili, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak illerdeki STK  temsilcilerinin de katılımlarıyla ortak bir basın açıklaması yapıldı.

Düzce Sivil Toplum kuruluşları adına açıklamayı Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin yaptı.

"Ortak tepkimizi gösteriyoruz"

Başkan Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz.  Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik . Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor.

"Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor"

Esad rejiminin Suriye'yi her geçen gün daha ağır bir yıkıma sürüklediğini vurguluyan Başkan Şahin şunları söyledi: "Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”

Düzenlenen basın açıklaması toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Yorumlar (1)
... 1 yıl önce
O zaman hepiniz kamuflajları giyin askerimizin yanına uğurlayalım beraber çatışın madem yanındasınız. Takım elbise giyip kameralara poz verince olmuyor. Gariban askerim orada şehit düşüyor.
kapalı