banner851

banner614

Bölgemiz Birlikte Tanıtılırsa Netice Alırız

Marka Yönetim Kurulu Başkanı ve Sakarya Valisi Mustafa Büyük, EMİTT'in dünyanın en büyük fuarlarıdan olduğunu ifade ederken, turizmde firmaların teşvik edilmesi gerektinin altını çizdi.

banner619
Gündem 11.02.2011, 14:05
210
Bölgemiz Birlikte Tanıtılırsa Netice Alırız

Marka'nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Marka illerinin EMİTT Fuarına katılmasını ve bu illerin fuardaki yerini değerlendirdi. Söze EMİTT fuarının büyüklüğünden başlayan Büyük, fuarın 15 yıllık geleneğinin olduğunu ve dünyanın sayılı fuarlarından olduğunu vurguladı. Büyük,“EMİTT dünyanın en büyük 6. fuarı ve giderek de adını daha iyi duyuruyor. Bu fuar Türkiye'nin adını dünyaya tanıtıyor ve aynı zamanda turizmcilere yönelik büyük tanıtımlar yapılıyor. Bu fuarda iller önemli bir yere sahip olmaya başladı. Bir kaç yıldır bölge kuruluşları ile bu iller fuara katılırken bu yıl Marka çatısı altında 5 il farklı bir konseptte katıldı. Ben faydalı olduğunu düşünüyorum. İllerin mülki sınırları turizmciler için önemli değil. Bu nedenle bölge illerinin birlikte tanıtıldığı zaman daha iyi neticeler alırız. Bu nedenle turizm açısından çok faydalı olacak. Biz bir imaj tanıtımı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında tek tek işletmelerin kendilerini ön plana çıkarmaları lazım. Genel algılamayı düzeltip bu bölgenin turizm açısından doğal güzellikler açışından çok önemli olduğunu anlatmamız lazım.” dedi.

Tesisleşme konusuna da değinen Sakarya Valisi Mustafa Büyük, tesisleşmenin önemli olduğunu ifade ederek, turizmi Marka kapsanımda öncelikler arasına alacaklarını belirtti. Büyük, “Tesisleşme konusunda firmalar teşvik edilmeli. Biz de önümüzdeki dönemlerde Marka'nın destek programı kapsamında turizmcilere de destek vereceğiz. Turizmi öncelikli değerler arasına alacağız. Biz mevcut işletmeleri geliştirirken yeni yatırımlar da çekmek istiyoruz. Bunun için de konkalamalar çok önemli.” dedi.

Haber; R. BAL

banner844
Yorumlar (0)