banner851

banner614

BOLU DÜNYA KENTİ

banner619

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'dan yapılan canlı yayında Manşet Özel'in konuğu oldu. Bolu'nun dört mevsimin bir anda yaşandığı bir il olduğunu hatırlatarak :"Dünyaad böyle bir yer yok" dedi.Başkan Yılmaz Milletvekili adayı olacak mısınız şeklindeki soruya "net cevap" vermedi.

banner846
Gündem 20.08.2015, 16:19
1462
BOLU DÜNYA KENTİ
banner844

Öncü Tv canlı yayın serisini bu defa Bolu'dan sürdürdü.Manşet Özel'in konuğu Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediye Meydanından yapılan canlı yayında Erol Tayhan'ın sorularını cevaplandırdı.  

Bolu'da tüm mevsimin tam olarak yaşandığı bir il olduğunu hatırlattığı konuşmasında :"Dünyada bu özelliklerde bir başka il bulanız mümkün değil.Bolu'da her mevsim, mevsim şartlarına uygun olarak yaşanır.Bolu Özel bir yer" dedi:

            NÜFUSUN 1/7 'İ ÖĞRENCİ

"Bu ilin neredeyse 7'de  biri öğrenci" diyen Başkan Yılmaz:"Biz hedefimizi koyduk Bolu'nun Turizm, Spor, Üniversite ve Sağlık kenti olacak. Cumhurbaşkanı da Başbakan da Bolu'ya geldiklerinde bizim bu tezimizi onaylayan sunumlar yapınca Ankara'da bizi onayamış oldu. Siyasi birliktelikte sağlanmış oldu bu konuda. Valilik, Özel İdare, Belediye, TSO, Sivil Toplum Kuruluşları ve tüm siyasi partiler bu kararı onaylamış oldu bir anlamda..Bolu artık bu konuda bir bütünlük içerisindedir" dedi.

            SPOR KENTİ BOLU

"Düzce'yle Bolu'yu farklı mütalaa etmek istemiyoruz" diyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, spor tesisi ve spor sahası konusunda Düzce'yle Bolu'nun   ortak hareket etmesinin yararı üzerinde durdu.

"Kartalkaya'da 12 futbol sahasının yeri tespit edilmiş durumda" diyerek Bolu'nun sportif anlamda  hedef belirlediğini kaydeden başkan Yılmaz:"Bolu tek başına konaklama yeri açısından yeterli değil, Düzce'yle bu anlamda  ortak hareket etmek zorundayız.Yazın niçin Bolu-Düzce olmasın...! diye sordu.

            ÇÖPTEN ENERJİ ÜRETİYORUZ

Üçdönemdir Belediye Başkanı olamanın  avantajını yaşadığını kaydeden Beldiye Başkanı Yılmaz, çöple ilgili sorunun şu an olmadığını çöpten enerji üretecek seviyeye geldiklerini söyledi. "Bizim şu an  modern depolama tesisimiz var.Mevcut çöp depolama tesisinin yanında ayrıştırma fabrikamız var geri dönüşü sağlıyoruz.Çöplükten çıkan gazlardan elekrik üreten bir tesisimiz var. " dedi.

            D-100 TRAFİĞE KAPATILACAK

"Belediyecilik ve şehircilik anlamında Dünya Kenti olma idealimizi sürdürüyoruz" diyen Belediye Başkanı Yılmaz, Türkiye'de belki ilk kez D-100 karayolu'nu trafiğe kapatıp, bu yolun gezme eğlenme, spor yapma ve alışveriş merkezi haline dönüşeceğini dile getirdi :"11,5 km'lik bu yol bu şekilde değerlendirilmiş olacak.Dünyada böyle bir örnek yok. Üstelik açacağımız yolun diğer ilçelerimizile de yol bağlantısı tamamlanmış durumda.Onun için Dünya Kenti derken espri olsun diye değil.Dünyada şehrin tam ortasından geçen böyle havalandırma olan bir başka il olmamış olacak. Onun için Dünya Kenti diyoruz espri yapmıyoruz..Şu anda açılacak yolun yaklaşık yüzde 90'ı bitmiş durumda.Sistem kurulu. " dedi:

            HER HAFTA HASTA ZİYARET EDİYORUZ

Sosyal belediyecilik anlamında Bolu Belediyesinin bir çok hizmetleri olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz, Cenaze Hizmetleri, Aşevi,,Hayır Çarşısı ve Hasta Ziyaretleri başta olmak üzere Bolu'da bir liseden mezun olup 4 yıllık fakülte kazanan her öğrenciye bilgisayar dağıttıklarını belirterek bundan duydukları hazzı dile getirdi:

            HAYVAN BARINAĞI..

Bolu Belediyesi olarak bir çok ilde gerçekleştirilemeyen "hayvan barınağı" kazandırdıklarını da dile getiren Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, köpek barınağında kışın ısıtma yazın duşlama sistemi oldunu da kaydetti.

            BELEDİYE BAŞKANLIĞI  BENİM ZEVKİM

"Ben kaybetmeye razıyım yeterki Bolu kaybetmesin" diyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, isim vermeden CHP 'nin bir milletvekili ile yaptığı muhalefetin çalışmaları geciktirdiğini bu yüzden zamanında olması gereken icraatların uzadığını dile getirdi.

            SİYASETE DEVAM MI TAMAM MI!

Siyasete Milletvekili olarak devam etmeyi düşünüyor musunuz" şeklindeki bir soruyu Başkan Yılmaz: "Milletvekili olmak için milletvekili olmayı, Belediye Başkanı olmak için Belediye Başkanı olmayı yapı olarak zaafiyet olarak değerlendiriyorum" diyerek cevaplandırdı.

"Bolu'yu geleceğe taşıyacak ve Bolu'yu Dünya Kenti yapmaya ait bir hedefim var.Bu hedefimi gerçekleştirmek için ben Belediye Başkan Adayı oldum.Sırf belediye başkanı olmak için belediye başkanı olmayı basitlik olarak görüyorum.Siyasette görev almak isteyenlerin hepsine tavsiyem bu" dedi.

            MİLLETVEKİLLİĞİNİN HİÇ RİSKİ YOKTUR

Başkan Yılmaz'ın Milletvekilliğiyle ilgili görüşleri de dikkat çekici.Yılmaz milletvekilliği adaylığı konusundaki soruyu :"Milletvekilliği insanın kendisini kurtarma yeridir.Hiç riski yoktur, hiç te sorumluluğu yoktur.Havadır hayatını kurtarırsın.Yani milletvekili olunca maaşın iki mislidir..Dünyalık derdin yoktur" diyerek cevaplandırdı.

Bolu'dan canlı yayınlanan Manşet Özel programının yurt dışından da ciddi anlamda izleyicilerin olduğu gelen mesaj ve sorularla dikkat çekti.          

Haber:E.TAYHAN

Yorumlar (7)
ak kaşık 6 yıl önce
Mehmet başkan gibi başkan bulmuşsunuz.Hayla söyleniyorsunuz.Meyve veren ağaç taşlanır.Bu kadar eleştirildiğine göre kendi menfaatine değil toplum menfaatine çalışıyor başkan.Helal olsun başkanıma.Düzceli ne hak ettiyse yaşat onlara :))
Alim 6 yıl önce
mehmet keleş bunları okuyormu acaba ? gerçi o şimdi japonyaya gitmiştir.
. 6 yıl önce
Böyle iline faydalı olmaya çalışan belediye başkanı tüm illerimize nasip olur inşallah...Helal olsun
bolu düzce ortaklıgı kaza 6 yıl önce
bolu ile düzce ortak hareket ederse her iki komşu il kazanır
ASLAN 6 yıl önce
elin oğlu d 100 ü kapatıyor. biz İstanbul caddesini kapatamadık...
düzce herşey var boluda h 6 yıl önce
düzcenin siyasileri ve başkanları umarım örnek alırlar.. lakin düzce son yıllarda ciddi organizasyonlara imza attı bolu bunun farkında ve bu anlamda düzceyi geçmeye çalışıyor gelişmeleri ve aktiviteleri kendine çevirmek istiyor. düzceye sahip çıkmalı
düzce 6 yıl önce
bolu çöpten enerji üretir, düzce çöpten koku üretir,bolu doğa turizimi yapar ,düzce doğayı bozar,
12°
açık