banner851

banner614

BOLU, DÜNYA KENTİ OLACAK

banner619

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi..Karşılıklı sohbet şeklinde geçen toplantıda Yılmaz bir soru üzerine "milletvekili olmak için milletvekili olmam. Tek hedefim Bolu'yu dünyanın en yaşanabilir kentleri arasına çıkarmak " dedi.

banner846
Gündem 16.09.2015, 16:10
908
BOLU, DÜNYA KENTİ OLACAK
banner844

Bolu Belediye Başkanı  Alaattin Yılmaz,  zaman zaman basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek ilin sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunuyor. Öncü Tv’nin de davet edildiği kahvaltıda kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Başkan Yılmaz, Bolu’nun yaşanabilir iller sıralamasında ilk 10’da yer aldığını hatırlattı ve“neden dünyada ilk 10 il arasında olmasın“ görüşünü ortaya koyarak hedefini paylaştı.

1 Kasım’da yapılacak erken seçimde ismi milletvekili adaylığı için geçen Yılmaz, „Belediye Başkanı olarak biraz daha işimiz kaldı ve bu işi bitirmek için görevimin başında var gücümle Bolu için çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

“Hiçbir zaman sırf milletvekili olmak için milletvekili olmayı hedeflemedim” diyen Yılmaz,  açıklamasını şu sözlerle sürdürdü;

 “5 yıl sonunda Bolu’da bahçesine girmediğimiz insan kalmayacak. Bunların bir çoğu canı isteyerek, bazıları da çekinerek veriyor. Bu kadar uzun zaman belediye başkanlığı yapınca evet dediğiniz her konuda birisine rant sağlıyorsunuz, hayır dediğiniz her konuda birisinin rantını kesiyorsunuz. Dolayısıyla dostluk ve düşmanlıklar, had safhaya gelmiş olabiliyor. Birçok kalıcı sıkıntıların üzerine giderek bunları yok etmeye çalışıyoruz. Aynı anda birçok cephe açtığımız için çok değişik çevrelerden, çok değişik tehditlerle karşı karşıyayız..

Başkan Yılmaz, siyasette en riskli makamın belediye başkanlığı, en kolayının ise milletvekilliği olduğunu söyledi.

Yılmaz, „Talebim, Bolu’yu dünyanın en güzel şehri yapabilmek için yapmam gerekenleri yapmaktı. Siyasette en zorlu, en riskli makam belediye başkanlığıdır. En risksiz ve en sorunsuz yer milletvekilliğidir. Bizim yaptığımız her şey, risk ve sorumluluk istiyor. Belediye başkanlığını bıraktıktan sonra daha uzun yıllar mahkemelerle uğraşacağız. Bunu bilerek bu işi yapıyoruz. Öyle olunca da tehditlere karşı, kendini kamufle etmek için makul bir süreç için, Ankara’ya gitmek düşünülebilir. Ama onun dışında benim için sadece milletvekili olmak için Ankara’ya gitmek, hiç anlam ifade etmiyor.”dedi.

Yorumlar (8)
gamber 6 yıl önce
Bizimkiler de oraya staja gönderelim. Gerçi boşver Bolu olsun düzgün kalsın. Şimdi orada yi karıştırırlar.
kaliteli 6 yıl önce
adam bizimkiler gibi değil arkadaş o şekilsiz ili kalkındırdı ya tebrikler biz hala yerimizde sayalım keleş gibilerle...
Bolu ya Bağlanalım 6 yıl önce
Tekrar Bolu''ya bağlanalım. Bizim başkan keleş park ve bahçeler müdürü , fevai de mehterhan da davulcu olsun.
bOLU GİBİ OLMAYI ÇOK BEKL 6 yıl önce
bOLU DA MUHALEFET MİLLETVEKİLİ VAR ...YANLIŞ İŞLERDE MEÇLİSTE BİLE KONUYU DİLE GETİRİYOR...SIKIYSA YE İÇ .....BİZDE HEP KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ SÖYLÜYOR...HEM BİZ HALA KÖY VE MAFİYUS OYUNU OYNUYORUZ....
Ziya 6 yıl önce
Şu bizim seyyah başkan bunları okursa belki insafa gelir de görevlerini hatırlar. Düzceninde ile olduğu aklına gelir
düzce81 6 yıl önce
Yaaa varyaa bu Şu Düzcenin başkanına bak Medyasını milletini ne hallere düşürüyor.Ayıp ya AYIP
kasabalı 6 yıl önce
bizde yeniden boluya bağlanalım...
Düzceli 6 yıl önce
ADAM GİBİ ADAMSIN VESSELAM,BOLUYU BARİ ANLATALIMKİ ÖVÜNECEK İLİMİZ OLSUN,TERMİNALİYLE,PAZARYERİYLE ŞEHİRİ İÇİNİN GÜZELLİĞİYLE.
27°
açık