banner851

banner614

BOLU'YA PLAJ YOLDA…

banner619

Bolu, "Yaşanabilir Dünya Kenti" olma yolunda hızla ilerliyor..İlde hayata geçirilecek projeyle, Büyüksu Deresi'nin 1 kilometrelik kısmı gölet haline getirilerek, deniz kumuyla yapay plaj oluşturulacak. Belediye Başkanı Yılmaz: "Gölette, insanlar yüzme imkanına kavuşmanın yanı sıra kano gibi su sporlarını da yapabilecek" dedi.

banner846
Gündem 06.08.2015, 14:59
16049
BOLU'YA PLAJ YOLDA…
banner844
Düzce'nin il olarak ayrılmasıyla birlikte Karadeniz'e  kıyı ilçesi Akçakoca'yı Düzce'ye kaptıran Bolu, deniz özlemini yeni bir projeyle kapatmaya çalışıyor.Bolu Belediyesi "Yaşanabilir Dünya Kenti Olma" projesi kapsamında başlattığı çalışmalarını artırarak sürdürüyor.


          
Bolu'da, Büyüksu Deresi'nin turizme  ve sportif etkinliklere kazandırılması projesi kapsamında, deniz kumuyla 1  kilometrelik yapay plaj oluşturulacak. Bolu Belediyesi, doğal güzellikleri ve çok sayıda gölüyle ünlü  Bolu'nun plaja kavuşturulması için, il merkezinden geçen Büyüksu Deresi'ne  yönelik proje hazırlattı. Gelecek hafta çalışmalarına başlanacak proje  kapsamında, derede 1 kilometrelik sahil oluşturulmasının yanı sıra kano  yarışlarına uygun parkur düzenlemesi de yapılacak.
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptığı  açıklamada, kent sakinlerinin ve turistlerin faydalanabileceği yapay plajın yer  aldığı projeyi çok önemsediklerini söyledi.
         
Kentte yaşayan insanların deniz özlemini gidermek istediklerini  anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:
"Büyüksu Deresi üzerinde bir kilometre uzunluğunda ve 50 metre  genişliğinde bir gölet oluşturacağız. Bunun için dere rehabilite edilecek. Burada  vatandaşlarımızın yüzebilmesi ve güneşlenebilmesi için gerekli teknik çalışmalar  yapılacak. Oluşturulacak yapay plaj için kamyonlarla deniz kumu getirilecek.  Projenin gelecek yıl tamamlanmasını planlıyoruz."
 
            SPORUN HER DALI BOLU'DA OLACAK...

Yılmaz, çalışma bittiğinde Bolu halkının bir kilometrelik plaja sahip  olacağını, gölet çevresinde yürüyüş yolları, parklar ve öz çekim noktalarının da  yer alacağını vurgulayarak, "Gölette, insanlar yüzme imkanına kavuşmanın yanı  sıra kano gibi su sporlarını da yapabilecek. Özellikle kano yarışmaları açısından  önemli bir parkura da sahip olacağız. Gelecekte Bolu, sporun her branşının kamp  merkezi haline gelecek" diye konuştu.


 
Başkan Yılmaz, hafta içi televizyonumuza yaptığı açıklamada 300 dönümlük Bebek-Meyve ormanın yanında 200 dönüm arazinin tüm sporların Bolu'da yapılabilmesi için Din eğitim merkezi olarak sadece Türkiye'de değil dünyada tek olma özelliğine sahip olduğunu belirtmişti.."Bolu'da her sporun uygulanacağı merkez yapılacak.Bin 100 dönüm  arazi bunun için ayrılmıştır" diyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'da tüm sporların yapılabileceği ortamın sağlanacağını belirtmiş ve "Sporcu fabrikası olacak Bolu'da..." demişti.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın "Denizsiz kente kamyonla deniz kumu taşıyarak ortaya koyacağı suni denizin ve su sporlarının yapılabileceği ortamı sağlaması " turizmde kendini aşan özellikleriyle "Türkiye'de ve Dünyada tek" olma özelliğini yerine getirmenin bir uzantısı olarak yorumlanıyor…

Haber;E.TAYHAN
Yorumlar (32)
Bolusporlu 6 yıl önce
Duzceli kardeslerim geleceksiniz tabi gezmeye. Bizde Düzceyi geziyoruz yazın Akçakocaya gidiyoruz. Ama su bir gerçek. Boluda Alaaddin başkan geldiğinden beri kalite olarak Bolu farkını ortaya koydu. Yeni projelerle Bolu bir başka güzel.
sude 6 yıl önce
ücretlimi
Ahmet 6 yıl önce
Tebrikler Bolu ya , darısı Düzcemize ve ilerde parlayacak şehir olan Beyköyümüze, bizimkilerin yaptığı tek hizmet futbol iftar dini,milli bayram tebrik afişleri,çöp toplama yol ıslama vb hizmet diye adlandıramayacağımız boş şeyler.
ilhan 6 yıl önce
Bolu belediye başkanını tebrik ederim.Düzce belediyesi içinde yerinde saymaktan men ederim.
yaşar 6 yıl önce
boluda ak parti nasıl çalışıyor bunların işi gücü gezmek icraat yok bundan böylde olmucağını tahmin ediyorum vah benim düzcem kimlerin eline kaldın
Duzce sakinlerinden 6 yıl önce
Bazıları belediyeciliği yurt dışında arıyor. Bolu yu örnek alsa yeter bizim için...
meryem 6 yıl önce
meryemdüzcede eğitim yok eğitim şart keleşten şikayetçi olmayın daha önce denenmemişmiydi sırf ak parti ûğruna bizide kendinizide yaktını
bolulu 6 yıl önce
Sn. başkanım bir harikasınız. Boluyu Bolu yaptınız. Bu kadar yapılan yeniliklere rağmen hala biseylerin farkında olmayan insanlar görün..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu