banner851

banner614

BOLU’YA ZİYARETÇİ AKINI

banner619

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı, hafta sonunda 61 bin 108 kişiyi ağırladı.

banner846
Gündem 27.01.2020, 11:59 28.01.2020, 11:37
4870
banner844

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu Şube Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kent arasında yer alan ve Bolu kent merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan tabiat parkı, hafta sonunda, yarıyıl tatilini fırsat bilen doğaseverlerin gözde mekanı oldu.Hafta sonunda otobüs, minibüs, midibüs, otomobil ve motosiklet olmak üzere toplam 15 bin 277 aracın giriş yaptığı tabiat parkını günübirlik ya da konaklamalı 61 bin 108 kişi ziyaret etti.  Yoğunluk nedeniyle Abant girişinde ve göl çevresinde kilometrelerce kuyruk oluştu.
Jandarma ve milli parklara bağlı ekipler, iki gün boyunca yolun ulaşıma kapanmaması için çalıştı.Trafik akışının zaman zaman durma noktasına geldiği bölgede, yoğunluk nedeniyle tabiat parkı içerisinde park edecek yer bulamayan tatilciler, araçlarını yayla yollarına ve ormanlık alana bıraktı. Piknik alanları da yoğunluk nedeniyle doldu. Tatilciler, buz tutan göl çevresinde yürüyüş yaptı, at ve faytona bindi. Kar kalınlığının 50 santimetrenin üzerinde olduğu alanlarda şambrel ve kızaklarla kayan tatilciler, piknik yaparak keyifli vakit geçirdi.

Yorumlar (4)
Asım 1 yıl önce
Giriş ücreti hgs ye göre alınsa bu kadar kuyruk olmadı resmen eziyet çektık
Gökhan Çeltek 1 yıl önce
Bir de ziyaretçiler için Abant kavşağına bir çözüm bulsanız o kilometrelerce kuyruk oluşmaz. Kavşağa alt geçit (bat-çık) yapılması bu kadar mı zor. Herşeye para var bu tür işlere gelince para yok. Yersenn....
kumbar 1 yıl önce
haberde yazılmayanları da ben ekleyeyim...
5 km girerken yolu en az 2 iki saat ...çıkarken 1 saat bekleyorsunuz
Ayrıca araç başı 18 TL alıyorsan bi zahmet gölün çevresini...yollarını da temizlensin
KRAL. 1 yıl önce
EĞERKİ BURNUMUZUN DİBİNDE OLAN GÜZELLİKLERİ DEĞERLENDİREBİLSEK AYNI YOĞUNLUĞUN BURADADA OLACAĞINA İNANIYORUM NE YAZIKKİ DAHA KARLA KAPLI KARDÜZ YAYLASININ YOLLARINI AÇMAKTAN ACİZ OLAN BİR YÖNETİM VARKEN SİZLER DAHA ÇOK BOLU ABANT IN HABERLERİNİ YAPARSINIZ.
24°
kapalı