banner851

banner955

BORÇLULAR İÇİN SON KARAR VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanunu onayladı. Düzenlemeyle 31 Mart 2017’ye kadar ödenmemiş kamu alacakları yeniden yapılandırılacak.

Gündem 26.05.2017, 17:20
6601
BORÇLULAR İÇİN SON KARAR VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7020 sayılı 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u onayladı.

Kanunla birlikte Maliye ile Gümrük ve Ticaret bakanlıkları, SGK, il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerinin alacakları yeniden yapılandırılacak.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun, daha önceki yapılandırma kapsamında başvuru yapamamış borçlulara da yeni bir imkan tanıyor. Ancak yapılandırmadan yararlanan ve taksit ödemeleri devam edenlerin yapılandırılan borçları kapsam dışında tutuluyor.

Yapılandırma sonrasında borç 18 taksitte ödenecek. Peşin ödeme yapmak isteyenlere yüzde 50 indirim sağlanacak. Ayrıca, aracını hurdaya çıkaracak vergi mükelleflerine de taşıt vergisi ve trafik cezalarının silinmesi imkanını sağlayacak.

Düzenlemeden yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi 30 Haziran.

banner844
Yorumlar (4)
Vatandas 6 yıl önce
Ben simdik büyüklere soruyorum ben kalp baypas ameliyatı oldum ve ardından anju oldum 9 ay arayla ve yine damarlar tıkalı acamiyorlar ince olduğundan çalışma iznim yok malulen emekli olmak istedim Red cevabı geldi nasıl adalet simdik
MIGHTY 6 yıl önce
MaşAllah devletimiz vatandastan toplama islerinde jet hiziyla yasalari cikartiyor.Ama sunu bilmiyor ki vatandasta para bitti.
esnaf 6 yıl önce
yahu her seferinde 18 taksit yapıyosunuz yüzde 70 80 yine ödiyemiyor. vadeyi uzun tutup taksitteki ödeme miktarlarını azaltmak hiçmi akla gelmiyor. bu şekilde 10 kerede yapsanız ödeyemeyiz
olk 6 yıl önce
iyii negüzel
Yeni Sayımız