banner851

banner614

BÖYLE GİDERSE ZOR KURTULURUZ!

banner619

Düzce’de koronavirüs salgınını ciddiye almayanlar yüzünden vaka sayısı giderek artıyor. Özellikle son günlerde hasta sayısının 200’ü geçmesi vahim tabloyu gözler önüne seriyor. Uyarı ve cezalara karşılık özellikle güneşli havalarda şehrin sokakları insan kaynarken, bu durum virüsün bulaşmasına davetiye çıkartıyor.

banner846
Gündem 02.05.2020, 12:00 04.05.2020, 10:48
37576
BÖYLE GİDERSE ZOR KURTULURUZ!
banner844

Vaka sayısı 200’ü aştı

Düzce’de 160 olan koronavirüs vaka sayısı sadece 1 haftada 200’ü geçti. Alınan onca tedbir, gösterilen onca çabaya rağmen hasta kişilerin bu denli katlanması önlemlere duyarsız kalındığını kanıtladı.

Kurallara uymayanlar yüzünden sayı artıyor

Tedbirleri önemsemeyen ve uyarılara kulak asmayanlar yüzünden Düzce hastalıktan kurtulamıyor. Olan ise haftalardır evde salgın kabusunun bitmesi için bekleyen ve dua eden vatandaşlara oluyor.,

İşi olmayan da sokağa çıktı, sosyal mesafe hiçe sayıldı

Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günden bu yana Düzce’de valilik koordinasyonunda virüsle mücadele için düğmeye basılırken, halkın gerekli kurallara uyması için her platformdan çağrı yapıldı. Ne İstanbul Caddesi’nin araç trafiğine kapatılması ne de maskesiz çarşı merkezine girişe izin verilmemesi vatandaşları durduramadı. İşi olsun olmasın özellikle güneşli havalarda yüzlerce vatandaş soluğu çarşıda aldı. Banka ve PTT önlerinde kuyruklar eksik olmadı. Sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. Hastanelerde sağlık personeli, cadde ve sokaklarda ise güvenlik güçleri, bekçi ve zabıtalar toplum sağlığı için mücadele ededursun, kendi bildiğini doğru kabul edip öyle yaşayanlar yüzünden vaka sayısı değil düşmek giderek katlandı.

1 hafta 40’tan fazla kişide korona tespit edildi

Henüz geçtiğimiz hafta 160 olan vaka sayısı 7 günde 200’ü aştı. Sadece 1 haftada 40’tan fazla kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması ürkütücü bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu gösterdi.

Böyle giderse normalleşme süreci uzayacak

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Muncurlu’daki pandemi hastanesi her geçen gün gelen yeni hastalarla doluyor. Büyük bir özveriyle çalışan sağlık personeli hasta vatandaşları iyileştirmek için canla başla çalışıyor. Ancak Düzce’de 4 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan bu illet hastalığa karşı gereken duyarlılık gösterilmediği sürece Düzce’de vaka sayısı artmaya ve normalleşme süreci de uzamaya devam edecek.

Yorumlar (92)
Ali 1 yıl önce
İnsanların bilinçlenmesi lazım, bassınlar cezayı, dün sıraya girdim adam tepeme çıkacak, dükkan Sahibi uyarıyor dinlemiyorlar, polisler sokaklarda dolaşacak sivil ekipler de dolaşacak, kurallara uymayanlara bassınlar cezayı bakalım yapabiliyorlar mı, bu kadar sorumsuzluk olmaz. İddia ediyorum bu virüs en çok market alışverişlerinde bulaşıyordur, sokakta insanlar en azından yürürken mecburen belli mesafede yürüyor, marketlerde öyle değil ki, adam yere yapıştırmış sosyal mesafeyi koruyalım diye, bizimkiler hala sırayı sıkıştırıyorlar. Ayıp yaaaa bunca emeği zayi edecekler.
Ahmet 1 yıl önce
Çoğu kişi yasakları ihlal ediyor dışarısı insanla dolup taşıyor
Ahmet 1 yıl önce
286 vaka var 10 tane vatandasımıs rahmetli oldular vüriş düzcedede etkişini yeni göstermeye basladı
Has duzceli 1 yıl önce
Bolu son iki gündür sıfır çekiyor bizim halimize bak. Yazık bu millete kurallara uymayanlar yüzünden süreç üzüyor.
Sd 1 yıl önce
Biz daha önceden zorunlu kaldık die tedbirmizi alarak çıktık ceza işlemi uyguladılar bakıyorumda bu hastalığı yayan lar ceza işlemi yapılmıyor bizim gibi garipleri seçiyorlar
Kötülerin öncüsü duzce 1 yıl önce
Bitane kötü olan şeyde de başta olmasak şaşardım zaten
Vatandaş 1 yıl önce
Bu kadar paniğe gerek yok düzce merkezi bir yerde istanbul ankara zonguldak üçgeninde bu kadar vaka normal zamanında o grip aşısı yaptırmayanlar merak ettim aşı çıksa yine inat edeceklermi acaba .....
ali kalyon 1 yıl önce
pandemi hastanesinin ilk hastalarındanım,13 gün tedavi gördüm,şükür iki testimde negatif çıktı,ama akciğer semptomlarım iyi değildi.Allah düşürmesin çok kötü.ama valilik bu durumu görmüyormu,önlemler neden sıkı tutulmuyor.halk hala bilinçsiz ve omursamazama valiliklerin bu konuda yetkileri geniş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın