banner851

banner614

BU CUMAYI "UMUT CUMA"SI İLAN ETTİLER

banner619

Düzce'deki bazı sivil toplum kuruluşları, Mescid-i Aksa İmam ve Hatibi Şeyh İkrime Sabri'ye, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Harem-i Şerif'e bir hafta giriş yasağı getirilmesine tepki gösterdi.

banner846
Gündem 24.01.2020, 11:16
728
BU CUMAYI "UMUT CUMA"SI İLAN ETTİLER
banner844
İsrail güçleri tarafından Şeyh Sabri'nin evine düzenlenen baskını ve onun Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırılmasını kınamak amacıyla sabah namazının ardından Cedidiye Cami önünde kentteki bazı sivil toplum kuruluşlarının adına basın açıklamasını okuyan Düzce İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Başkanı Osman Altundal, İsrail'in, Sabri'yi insanları cuma hutbesinde provoke ettiği iddiasıyla gözaltına aldığını belirterek, bir hafta süreyle Mescid-i Aksa'ya giriş yasağı getiren İsrail'in süreyi bir yıla çıkarmak istediğini aktardı.Kudüs halkının bu cumayı "Umut Cuma"sı ilan ettiğini ifade eden Altundal, Kudüs halkının rahmet kapısı yasağına karşı yükselteceği sese tüm dünya Müslümanlarının karşılık vermesini beklediklerini kaydetti.
İsrail'in Mescid-i Aksa'nın değil içine herhangi bir taşına bile müdahale etmesini kabul edemeyeceklerini vurgulayan Altundal, şunları söyledi:

"Tüm dünyaya en yüksek sesimizle haykırmalıyız çünkü bu meseleyi kabullenmek Mescid-i Aksa'nın bölünmesini kabul etmektir ki bu Müslüman alemi için bir kıyamettir. Şeyh İkrime Sabri gibi ömrünü Mescid-i Aksa'ya adamış birinin yasaklanması ile aynı anlama geldiğini anlamalı ve bunun kabul edilemez bir şey olduğunu haykırmalıyız. Bütün sivil toplum kuruluşları olarak toplumun her kesimine meselenin önemini anlatmalı ve insanları bu konuda bilinçlendirmeliyiz. Bundan sonraki süreçte de Mescid-i Aksa'da yaşanan olayları yakından takip edeceğimizi buradan bir kere daha ilan etmek istiyoruz."
Yorumlar (11)
Adam 1 yıl önce
Düzceli isimli yorumcunun tespitlerine ve düşüncesine sonuna kadar katılıyorum altına imzamı atarım
hep 1 yıl önce
herşey güllük gülistanlık,şimdi Hatibi Şeyh İkrime Sabriyi çektiği zülümden kurtarma zamanıdır,bastırın kardeşlerim
İşgüzar 1 yıl önce
Bunlarla bi yere varılmaz işgüzarlık bu. Siz düzcenin sorunlarını hallettiniz miyahut komşunuzun sorunlarını? Önce onları dolaşın bırakın dış politika hurafelerini.
Bir Adam 1 yıl önce
Katılıyorum Düzceli kardeşime. Bize ne? Biz sorunlarımızı hallettik mi? Hadi gezin fakirleri yardım edinde görelim hadi..? Yok dimi çünkü hep lafta. Yıllarca camilerde bulundum samimi çok az insan gördüm o yüzden bizi yemeyin boşuna.
Ortam 1 yıl önce
Cedidiye camiii bahçesi... Samimi olanlar ve olmayanların aynı yerde bulunduğu ortam. Açım deyin kimse el atmaz sözde her şeye el uzatanlar vardır. Bu konuyla ilgisi yok bu yorumun bilginize.
Düzceli 1 yıl önce
Yahu anlamakta zorlanıyorum bize ne mescid aksadan bize ne suriyeden bize ne libyadan vs vs vs bizim bu araplardan başka sorunumuz yokmu ülkemiz elden gidiyor siz düştünüz arapları kurtarmaya ayranınınız yok içmeye at ile gidersiniz gezmeye
İbadet 1 yıl önce
Arkadaş Suriye ye girdiğimiz de karşı çıkanların arasında bu filistin de yok muydu? Kardeş arıyorsan Doğu Türkistan'a bak Peygamberimiz zamanındaki eziyeti görüyor ama gören yok. Kardeş diyenler kendi kardeşleri ile konuşmuyor. Filistin deki kardeşini düşünüyor. Hadi ordan.
şakacı 1 yıl önce
sevgili kardeşim konuşmamız dikkat edelim mescidi aksa bizim ilk kıblemizdir.
Müslümanlar kardeştir. Birbirinizi sevmedikçe cennete giremezsiniz
nefes 1 yıl önce
seninle aynı yerde nefes aldığımdan utandım
Serdar 1 yıl önce
Bu iktidar milli birliği bitirip, arap sevici yaptı %51 lik koyunları.
bilgin 1 yıl önce
kim olduğun belli olmadığı için akıl yoksunu olduğunu var sayıyorum ne demek mescid-i aksa dan bize ne sen müslüman değilmisin, öyleysen tövbe et sirkelen kendine gel eğer şayet değilsen kelime-i şehadet getir müslüman ol.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
parçalı az bulutlu