banner851

banner614

Bu Duble Yol Bu Yaz Biter Mi?

D 100 Karayolunun Düzce ve Gümüşova arasında inşa çalışmalarına özel idare olanaklarıyla başlanan duble yol çalışmaları ağır ilerliyor.

banner619
Gündem 20.06.2008, 09:22
199
Bu Duble Yol Bu Yaz Biter Mi?

Düzce Gümüşova arasında özel idare olanakları ile yapımına başlanan Duble yol çalışmalarının,  araç sayısının sınırlı olması nedeniyle ağır ilerlediği dikkat çekiyor.

 

Melen Köprüsü civarında başlayan çalışmaların, Hacıkadirler sapağını geçtiği, sanat yapılarının bir bölümünün tamamlandığı dikkat çekerken, zeminin sağlam olmaması nedeniyle büyük çapta bir hafriyat çalışması yapıldığı da gözleniyor. Önce iş makineleri ve kamyonlar vasıtasıyla oldukca derin bir şekilde kazılarak taşınan hafriyatın yerine, dolgu malzemesi getirilerek sıkıştırma işlemi yapılıyor.

 

Ancak çalışma sırasında taşınması gereken hafriyatın fazlalığı ve çalışmayı yürüten araçların azlığı nedeniyle  faaliyetlerin yeterli hız ile ilerlemediği de göze çarpıyor. Yıl sonuna kadar tamamlanacağı değişik ağızlardan defalarca açıklanmasına rağmen, özel idare kaynaklarının sınırlı olmasının da etkisiyle, araç takviyesi yapılmaması durumunda çalışmaların bu sene sonuna tamamlanması güç görünüyor.

 

banner844
Yorumlar (0)