banner851

banner614

“BU GÜLÜMSEME BİR DİRENİŞTİR”

AK Parti Genel merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, katıldığı bir canlı yayında İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarıyla ilgili konuştu. Ağlama Duvarı önünde Yahudiler tarafından atılan ‘Köklerini kazıyalım’ sloganının bir soykırım iddiası olduğunu kaydeden Keşir, darp edilerek gözaltına alınan Filistinli sanatçı Meryem Afifi’nin arkadan kelepçelediği kameraya dönüp gülümsediği görüntüleri izlediğinde gözyaşlarını tutamadığını ifade etti.

banner619
Gündem 12.05.2021, 09:45 13.05.2021, 16:08
865

AK Parti Genel merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, A Haber TV’de Can Okanar’ın anlı yayın konuğu oldu. İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarını değerlendiren Keşir, “İsraillilerin Ağlama Duvarı önündeki gösterilerde kullandıkları "Köklerini kazıyalım" tam anlamıyla bir soykırım çağrışımıdır. Geçmişinde Yahudi soykırımı yaşayan bir grup fanatik Yahudi'nin bu sözleri bir soykırım iddiasıdır. Tarihe düşülmüş acı bir nottur.” dedi.

“İZLERKEN GÖZYAŞLARIMI TUTAMADIM”

Darp edilerek gözaltına alınan Filistinli sanatçı Meryem Afifi’nin o anlarda hem işgalcilere hem de kameralara gülümseyerek mesaj verdiği görüntülerin kendisini ağlattığını açıklayan Keşir, “İsrail'de kadınlar ve çocuklar nezdinde yüreğimiz daha çok acıyor. Bu çocuklar bu savaşın içine doğdular. İşgalin içine doğdular. İslam'ın onur şerefine sahip çıkarak o kadar büyük gülümsüyor ki ben izlerken gözyaşlarımı tutamadım. 20 yaşında gençler ters kelepçe ile tutuklanıyor. Orada bir zulme tanıklık ediyorlar ve mazlumların sesi oluyorlar. Oradaki gülümsemede büyük bir onur var şeref var.” Diye konuştu.

“DÜNYANIN SESSİZLİĞİ İÇİMİZİ ACITIYOR”

Dünyanın İsrail’in Filistin’de uyguladığı zulme sessiz kalmasını da eleştiren Keşir, “Bu gülümse aslında bütün dünyaya meydan okumadır. Burada biz dünyanın sessizliğine tanık oluyoruz. En çok canımızı bu acıtıyor. İşte bu sessizliğe meydan okuma var” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (7)
Düzceli.. 4 ay önce
ABD soykırım dedi, ABD de ki banka hesapları dedi.. Kapayın üsleri..
Düzceli.. 4 ay önce
Hadi cesaret, kapatın küreciği, sonrada nato üslerini.. Yağ tüp kuyruklarını hatırlatıp sebebini sorgulamayanlar, biz nato üslerini kapayan onurlu meclisi de hatırlıyoruz..
Hlk.. 5 ay önce
Filistun Bayrağınin renklerini biliyomusun .Bilsen aglamazdin.
noname 5 ay önce
sayın keşir o zaman hükümet olarak birşeyler yapın ağlayarak o zaman ağlamayız güleriz öyle değilmi hiç inandırıcı değilsiniz maalesef
Ağlamak çözüm değil. 5 ay önce
İsraili kınamak yerine çözüm üretin.Ağlamak yetmiyor.Ticari ilişkilerinizi askıya alın.İsraille anlaşma üzerine anlaşma yapıyorsunuz.Kuru kuruya kınama.
ıslam 5 ay önce
ayse hanım.su marmara gemısınde olanlardan sora ısraılle ne konuda anlasıp vaz gecmıstınız..olenler olmustu ya hanı..bu mılet unuturda ben dıyım dedım
duzcelı 5 ay önce
bırde uygur yada turkler ıcın agladıgınızı gorsek.hadı ıyısınız yıne..ha su maramara olayı ne oldu kac paraya vaz gecmıstınız