banner851

banner955

Bu hafta bekleniyor

Gölyaka ilçemizde 500 dönüm arazi üzerine kurulacak olan süt entegre tesisi için çevre etki değerlendirme raporunun gelmesi bekleniyor. Raporun hatfa içi alınıp çalımaların başlayacağı öğrenildi.

Gündem 22.11.2009, 16:26
206
Bu hafta bekleniyor
banner1032

Gölyaka ilçemize yapımı planlanan ve uzun zamandır bürokratik işlemleri sürdürülen süt entegre tesinin son aşamaya geldiği öğrenildi. Konuyla ilgili bilgiler veren Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik yaklaşık bir ay önce maliye bakanlığından 500 dönümlük arazinin yer tahsisi yapılmıştı.

İlçemiz esen mahallesinde bulunan araziye yapılacak olan tesis 40 milyon euroluk bir yatırım. İlk etapta Ameraki'dan getirilecek ve 10 bin dönümlük araziye slaj ekilecek. Bakanlıkça onaylanan ve maliye bakanlığı tarafından yer tahsisi yapılan süt entegre tesisi için çevre etki değerlendirme müracatı yapılmıştı önümüzdeki hafta içinde Çed raporuda alınacak ve ardından harfiyat çalışmaları başlayacak dedi.

Yapılacak olan tesisin ilçemiz ve bölgemize her anlamda büyük katkısı olacaktır hem iş istihdamı hemde hayvancılık konularında dünya çapında bir tesis olacağından bizler bu yatırımın bir an önce gerçekleşmesini bekliyoruz ve bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz dedi.

banner844
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu