banner851

banner614

BU KADARINA DA ‘PES’

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı etkili çalışma yürüten Düzce Belediyesi bir yandan sağınla mücadele ederken diğer yandan duyarsız vatandaşlar tarafından çöp yerine sokaklara atılan çöpleri toplamakla uğraşıyor. Yerlere atılan maske ve eldivenler sadece çevre kirliliği değil sağlığı da tehdit ediyor.

banner619
Gündem 27.03.2020, 11:34
2942
BU KADARINA DA ‘PES’

Koronavirüsünden korunmak için eldiven ve maske takan vatandaşlardan bazılarının çıkardıkları koruyucuları çöp kutuları yerine cadde ve sokaklara atması ‘Pes’ dedirtti. Virüsün Düzce’ye yayılmasını önlemek için sahada yoğun mesai harcayan belediye ekipleri, dezenfekte işlemine ağırlık vermesi gerekirken yere atılan çöpleri toplamak için uzun mesai harcıyor.

Kullanılan maske ve eldivenlerin sokağa atılmasının büyük tehlike arz ettiğini belirten Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, şu açıklamada bulundu: “Ekiplerimiz 7/ 24 sahada Düzce için koronavirüs ile mücadele kapsamında etkin çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ancak son günlerde koronavirüs salgın hastalığı nedeni ile vatandaşlar tarafından kullanılan maske ve eldivenlerin gelişi güzel sokağa atılması hem bizler için hem de çevremiz için büyük tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımızdan ricamız kullandıkları eldiven ve maskeleri sokağa atmamalarıdır. Mümkün olduğunca çöp kutularına atmaları bizler ve vatandaşlarımız için önem arz ediyor. Sağlımız için gereken önlemleri almak durumuzdayız. Herkesin kişisel olarak kullandıkları peçete, maske, eldiven vb. materyalleri çöp poşetleri ile çöp kutularına atmalarını rica ediyoruz.”  

Yorumlar (11)
81111 1 yıl önce
Talancı ve çökücüler
Çökücü ne demek öğrenin Düzce’de çok bunlardan
Düzce 1 yıl önce
tabii ki şaşırmadım! Sokakta nasıl araba kullandıklarına bakın bunların maskesini çöpe atmasını zaten beklemezsiniz!
Düzce de ciddi eğitimsiz cahil insan var, neden böyle acaba araştırılmalı, cehalet ve cürret korkutucu bir karışım
Ramazan Koç 1 yıl önce
Kameralar göstermiyor mu, tespit edin ve cezai işlem yapın.
Ertan 1 yıl önce
Bizlere temizlik hizmeti veren arkadaşlarımıza biraz sağı gösterelim yelere çöple
Adil 1 yıl önce
Bunlar bilerek ve isteyerek atılmışsa en hafif haliyle
Terbiyesizliktir
Ahlaksızlıktır
İnsanlıktan nasibini almaktır
Kul hakkına gitmektir.
Duzceli 1 yıl önce
Iyi oluyo evde kal evde kal isi olan cikiyo nolcakti
Aa 1 yıl önce
Toplumca sıkıntılıyız.
adige 1 yıl önce
depremden önceki kültürlü medeni çağdaş düzceyi o kadar çok özledimki.... şimdi yobaz ve cahillerin virüsten daha tehlikeli olduğunu görüyoruz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın