banner851

banner614

“BU MÜCADELEDE BİZİM TEDBİRLERİMİZ OLACAK”

Son dönemde artan vaka ve ölüm sayıları tedirgin ederken yeni tedbirler alınıp alınmayacağına yönelik soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni tedbirler Bilim Kurulu'nun ilgi alanında. Bakanıma 'Bilim Kurulu'nda bu konuyu farklı bir yere taşımanız lazım' dedim. Vefatla birlikte vakaların asgariye inmesi bu mücadelede bizim tedbirlerimiz olacak" ifadelerini kullandı. Erdoğan 1 Temmuz’da başlayan tam normalleşmenin ardından ilk kez yeni tedbir ve kısıtlamaların sinyalini verdi.

banner619
Gündem 24.09.2021, 16:03
5296
“BU MÜCADELEDE BİZİM TEDBİRLERİMİZ OLACAK”

1.5 yıl önce Türkiye’de ilk vakanın görülmeye başladığı tarihten bu yana koronavirüsle mücadele son sürat devam ederken son dönemde artan vaka ve ölüm sayıları ise tedirgin etmeye devam ediyor. 1 Temmuz’da başlayan kısıtlamasız tam normalleşme ile birlikte artmaya başlayan vaka sayıları 30 bin sınırında, vefat sayıları ise 200’lü sayılarda seyrediyor.

Kamuoyunda yeniden kapanmaya gidileceği yönünde iddialar ortaya atılırken, merak edilen soru cuma namazı çıkışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yöneltildi. Erdoğan, artan vaka sayıları sonrası yeni tedbirler alınıp alınmayacağına dair açıklamalarda da bulundu.

Erdoğan, "Çok çok farklı yeni yeni bazı tedbirler konusunda, beni ilgi alanımdan öte Bilim Kurulu'nun ilgi alanı. Bakanıma 'Bilim Kurulu'nda bu konuyu farklı bir yere taşımanız lazım' dedim. Dün Bakanımla da yaptığım görüşmede başta maske olmak üzere bundan taviz veremeyiz diyor. Bundan taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Vefatla birlikte vakaların asgariye inmesi bu mücadelede bizim tedbirlerimiz olacak" sözleriyle yeniden tedbir ve kısıtlama kararlarının sinyalini verdi.

banner844
Yorumlar (13)
Vatandaş 1 ay önce
İngiltereden turist akmaya başladı. Yeterki döviz gelsin. İngiltereye gitmek iste bakalım hemen seni kabul edecekmi
MURAT 1 ay önce
Yorumlara bakılırsa insanlar uyanmaya başlamış.. Düzce gibi bir yerde böyle gözleri açılan insanları görmek mutluluk verici.
Tufan 1 ay önce
Gurbetcilerinize doviz bozdurttup cennet gibi tatil yaptirirken birsey yoktu biz il disina bile cikamiyoruz yok oyle yama milleti yasaklayamazsiniz
YAVUZ0881 1 ay önce
Tessekkür ederim duygularimi ve düşüncelerim gibi aynı istikamette olanlarada olmayanlarda selam olsun
Vatandaş 1 ay önce
İnşallah gidersinde bu millet senden kurturtulur tekrar eski günlerimize dönersin milletin anasından emtiğin sütü burnundan getirdin inşallah gidecen bu sefer
Düzceli 1 ay önce
Temmuzda Türkiye’yi döviz girsin diyerek yabancılara tatilcilere serbest yaptınız giden gitti kalan bizlere hastalığı kaldı,aynı Ak parti kongrelerindeki olanlar gibi oldu.Okullar açıldı öğrenciler bir bir karantinaya giriyor.Yazık.
Kemal 1 ay önce
Yavuz0881 Duygularımıza tercüman oldun.Teşekkür
Zeki 1 ay önce
Sayın reis im bı tabir var hayvan terli yemiyor diye millet herşeyin farkında
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın