banner851

banner955

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Düzce Barosunun yılan hikayesine dönen açılış hengamesi yarın yapılacak olan ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun da onur konuğu olarak katılacağı yeni açılışla farklı bir boyuta taşınıyor. Hali hazırda 2011 yılında açılışı yapılan binanın yeniden açılışını yapmak isteyen Baro Başkanı Azade Ay’ın, bu durumu yaklaşan baro seçimleri öncesinde koz olarak kullandığı değerlendirmelerini beraberinde getiriyor.

Gündem 16.10.2018, 16:12 17.10.2018, 17:07
3652

İlk açılışı 2011 yılında dönemin Baro Başkanı Ali Dilber’in girişimleriyle gerçekleştirilen Baro binasının geçen yılların ardından yeniden açılışının yapılacak olması gerek baro gerekse de avukatlar içerisinde tartışmaları da beraberinde getiriyor.
 
Baro başkanlığına geldiği ilk günden itibaren baro binasının kullanılamadığını öne sürerek tadilattan geçirten Azade Ay’ın sadece tadilat yapılmasına karşın, düzenlediği tören ve bastırdığı davetiyelerde hizmet binasının kendileri döneminde yapıldığı ve açıldığı yönünde algı yürütmeye çalışması kendi çalışma arkadaşları da olmak üzere baro üyesi avukatların da tepkilerini çekmeyi sürdürüyor.
 


Açılışın hemen ardından Baro seçimlerinin olduğunu göz önünde bulunduran baro üyesi avukatlar, mevcut başkan Ay’ın bu durumu seçim yatırımı yönünde kullanmaya çalıştığı konusunda da hemfikir görünüyor.
 
Öte yandan, binanın 2009 yılında mülkün alınmasında dönemin baro başkanı Ali Dilber ve yönetiminin imzalarının bulunuyor olmasına ve 2011 yılında baro hizmet binasının açılışının yapılmış olmasına rağmen Azade Ay’ın sanki yeni bir bina ve yeni bir açılış yapılıyormuş şeklinde algı yönetimine gitmesi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu özdeyişini de akıllara getiriyor.


banner844
Yorumlar (13)
Kemal TUNÇ 4 yıl önce
Bilgisi olmadan fikri olmak ne kadar doğru ise binayı görmeden yorum ve haber yapmak o kadar doğrudur.
Vatandaş 4 yıl önce
Kültür merkezini yazın yandaşlar yorum dan bile korkup yayınlamıyorsunuz
ciguli 4 yıl önce
Bu nasıl haber yapma mantığı.İnsanları hedef göstermeye bayılıyorsunuz. Evet burası daha önce açıldı.Lakin buraya ekstra bir kat çıkıldı izinleri alınarak ve burası Düzce Barosu'nun yeni yeri olarak azade hanımın girişimleriyle yapıldı.İyi inceleyin haber yapmadan önce.
AZADE HANIMIN GELECEĞİ 4 yıl önce
YANİ KIRIP DÖKÜP SONRA YENİ YAPILMIŞ BİR BİNA GİBİ AÇILIŞININ YAPILMASI AZADE HANIMIN CHP DEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YADA BİR SONRAKİ MİLLETVEKİLLİĞİNE HAZIRLIK MI ACABA
Vatandaş 4 yıl önce
Kültür merkezi kaç kere açıldı yandaşlar
Gümüşovalı 4 yıl önce
Düzcede defalarca açılan hastaneyi hemen de unuttunuz
Vatandaş 4 yıl önce
Kendinize A Haberi mi örnek almaya başladınız öncü tv ?? El değişitirmenin ardından böyle olacağı belliydi. Bu yorumu yayınlamazsınız da
vatandaş 4 yıl önce
tabi önceden nasıl haber yaptığını da biliyoruz işinize gelmiyor doğruları duymak alışkın değilsiniz öncünün aleyhinize haber yapmasına
Duzceli 4 yıl önce
boş işler...ne diyelim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız